You are currently viewing Zakopane jednak zorganizuje FIS Cup! Nowy termin trzecioligowych zawodów
Wielka Krokiew w Zakopanem (fot. Bartosz Leja)

Zakopane jednak zorganizuje FIS Cup! Nowy termin trzecioligowych zawodów

Na początku 2023 roku Polski Związek Narciarski zadecydował o odwołaniu zawodów FIS Cup, które miały odbyć się na Wielkiej Krokwi w dniach 7-8 stycznia. Działacze postanowili jednak zorganizować trzecioligowe zmagania. Skoczkowie o punkty tego cyklu powalczą w marcu.

 

Dodatnie temperatury, a przede wszystkim obawa o śnieg w perspektywie nadchodzącego Pucharu Świata zmusiła organizatorów do odwołania zawodów FIS Cup, które miały odbyć się pierwotnie na Wielkiej Krokwi w dniach 7-8 stycznia. W kuluarach mówiło się jednak o tym, że działacze z Zakopanego będą chcieli ugościć zawody trzecioligowego cyklu, ale w… późniejszym terminie.

 

Zakopane WielkaKrokiew 2021 fot.BartoszLeja 300x200 - Zakopane jednak zorganizuje FIS Cup! Nowy termin trzecioligowych zawodów
Wielka Krokiew w Zakopanem (fot. Julia Piątkowska)

Jak informowali dziennikarze z TVP Sport, Polski Związek Narciarski myślał początkowo o weekendzie 4-5 lutego, czyli dokładnie tydzień przed zawodami tej samej rangi, które rozegrane zostaną w Szczyrku w dniach 11-12 lutego. Ostatecznie FIS Cup ponownie zagości na Wielkiej Krokwi, ale jednak nie w lutym a w marcu. O punkty trzecioligowego cyklu skoczkowie powalczą w dniach 9-10 marca, a już 11 i 12 marca w Zakopanem odbędą się także zmagania Pucharu Kontynentalnego. Obiekt im. Stanisława Marusarza ugości więc w tym sezonie zimowym nie dwie, a trzy różne rangi zawodów międzynarodowych. 

Kalendarz cyklu FIS Cup w sezonie zimowym 2022/2023 prezentuje się naprawdę ubogo, a najbliższą okazję do walki w trzecioligowych zmaganiach zawodnicy będą mieli dopiero we wcześniej wspomnianym Szczyrku. Później zaplanowano jeszcze konkursy w Villach (18-19 lutego) i Oberhofie (3-5 marca). Finałowe zawody FIS Cup odbędą się więc na Wielkiej Krokwi (9-10 marca). 

 

Weronika Brodowska,
źródło: Polski Związek Narciarski / Twitter / TVP Sport

 

Dodaj komentarz