You are currently viewing FIS New Star Trophy wkrótce w Czechach! Harrachov gospodarzem najbliższej rundy
Harrachov - skocznie K-90, K-70 i K-40 (fot. Karol Cześnik)

FIS New Star Trophy wkrótce w Czechach! Harrachov gospodarzem najbliższej rundy

W połowie stycznia w Predazzo rozpoczęła się zimowa edycja dziecięcych skoków narciarskich pod szyldem FIS New Star Trophy. Druga runda, prawdopodobnie też ostatnia w sezonie, odbędzie się niedaleko polskiej granicy. Gospodarzem jest dobrze znany kibicom skoków Harrachov. Rywalizacje odbędą się na skoczniach K-18, K-40 i K-70.

 

Predazzo skocznie2020 fot.AnnaTrybus 300x200 - FIS New Star Trophy wkrótce w Czechach! Harrachov gospodarzem najbliższej rundy
Kompleks skoczni w Predazzo (fot. Anna Trybuś)

Zimowa edycja powstałego niedawno cyklu FIS New Star Trophy rozpoczęła się zaledwie kilka dni temu, bowiem 14 stycznia w Predazzo zostały rozegrane konkursy chłopców i dziewczynek w czterech kategoriach: U-11, U-13, U-15 oraz „open”. Rywalizacja odbyła się na obiektach K-20, K-30 i K-60. W gronie startujących pojawili się adepci z wielu krajów, między innymi takich, które w skokach można uznać za „egzotyczne” (Bułgaria, Gruzja, Łotwa, Węgry). Na stronie Włoskiego Związku narciarskiego dostępne są pełne wyniki wszystkich konkursów.

Druga zimowa runda cyklu zmagań dla najmłodszych, która najprawdopodobniej będzie też ostatnią w sezonie, organizowana będzie przez naszych południowych sąsiadów. 28 stycznia w Harrachovie odbędzie się łącznie sześć dziecięcych rywalizacji. Na osiemnastometrowej skoczni w kompleksie szkoleniowym Areál Kaml skakać będą dziewczynki z roczników 2011-2012. Pozostałe konkursy rozegrane zostaną na Sportovní areál Čerťák. Czterdziestometrowy obiekt będzie gościł rywalizacje chłopców i dziewczynek z roczników 2009-2010 oraz chłopców urodzonych w latach 2011-2012. Na skoczni K-70 zagoszczą przedstawiciele i przedstawicielki roczników 2007-2008. Ponadto zaplanowane są także dwa dodatkowe konkursy – juniorek i dorosłych.

Więcej informacji na stronie Czeskiego Związku Narciarskiego, a także w kalendarzu FIS.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Skokanský areál Harrachov (@skijumpingareaharrachov)

 

Karol Cześnik
Źródło: czech-ski.com/ fisifvg.org / FIS 

Dodaj komentarz