You are currently viewing Znamy kadry Finów na Puchar Świata w Bad Mitterndorf i PŚ Pań w Hinterzarten
Antti Aalto (fot. Julia Piątkowska)

Znamy kadry Finów na Puchar Świata w Bad Mitterndorf i PŚ Pań w Hinterzarten

Fiński Związek Narciarski ogłosił kadry na nadchodzące rywalizacje Pucharu Świata oraz Pucharu Świata Pań. Do Bad Mitterndorf na loty wybierze się tylko trzech podopiecznych Janne Väätäinena, gdyż Vilho Palosaari szykuje się do nadchodzących Mistrzostw Świata Juniorów w Whistler. Do Hinterzarten natomiast niezmiennie uda się duet Jenny Rautionaho – Julia Kykkänen.

 

Kulm BadMitterndorf fotJuliaPiatkowska 300x200 - Znamy kadry Finów na Puchar Świata w Bad Mitterndorf i PŚ Pań w Hinterzarten
Kulm-Skiflugschanze w Bad Mitterndorf (fot. Julia Piątkowska)

Już w najbliższy weekend odbędą się pierwsze konkursy w lotach narciarskich w sezonie 2022/23. Areną zmagań będzie skocznia Kulm-Skiflugschanze o punkcie ‘’K’’ ustanowionym na 200 metrze. Jej rekord wynosi 244 metry i należy od 2016 roku do Petera Prevca. Na starcie zmagań, które zaczynają się od piątkowych kwalifikacji, nie zabraknie reprezentantów Finlandii.

Trener Janne Väätäinen zadecydował by na zawody lotów narciarskich wystawić trzech zawodników. W zawodach ujrzymy zatem Anttiego Aalto (37. miejsce w klasyfikacji generalnej) i nieobecnych w Japonii Niko Kytösaho (42. miejsce) oraz Eetu Nousiainena. Z wymienionej trójki najlepiej w zawodach Pucharu Świata niezmiennie prezentuje się Antti Aalto, który w tym sezonie najwyżej uplasował się na 20. miejscu w Titisee-Neustadt i Sapporo.

Nie tylko panowie z Finlandii wystartują w najbliższy weekend w zawodach najwyższej rangi. Do rywalizacji po krótkiej przerwie powracają również panie. W kobiecej kadrze Kraju Tysiąca Jezior nie uświadczymy żadnej niespodzianki. Na zawody w niemieckim Hinterzarten powołane zostały dwie zawodniczki: Julia Kykkänen i Jenny Rautionaho.

 

Skład męskiej reprezentacji Finlandii na PŚ w Bad Mitterndorf:

  • Antti Aalto (37. miejsce w PŚ 22/23),
  • Niko Kytösaho (42. miejsce w PŚ 22/23),
  • Eetu Nousiainen.

 

Skład żeńskiej reprezentacji Finlandii na PŚ Pań w Hinterzarten:

  • Jenny Rautionaho (28. miejsce w PŚ Pań 22/23),
  • Julia Kykkänen (36. miejsce w PŚ Pań 22/23).

 

Ewa Skrzypiec,
Źródło: hiihtoliitto.fi

Dodaj komentarz