You are currently viewing Trzy polskie skoczkinie powalczą w Pucharze Świata w niemieckim Hinterzarten
Nicole Konderla i Kinga Rajda (fot. Isaiah Vazquez / FISU Games)

Trzy polskie skoczkinie powalczą w Pucharze Świata w niemieckim Hinterzarten

Po jednym weekendzie przerwy, już za kilka dni skoczkinie narciarskie powrócą do rywalizacji w Pucharze Świata. W zawodach rozgrywanych na przebudowanej Rothaus-Schanze (K-100 / HS-111) w niemieckim Hinterzarten wezmą udział także reprezentantki Polski – Nicole Konderla, Kinga Rajda oraz Paulina Cieślar.

 

Ostatnie zawody żeńskiego Pucharu Świata odbyły się w dniach 13-15 stycznia w japońskim Zao. W rywalizacji indywidualnej premierowy triumf wywalczyła tam reprezentantka Kanady Alexandria Loutitt, a w drugim konkursie najlepsza okazała się austriacka liderka klasyfikacji generalnej cyklu, Eva Pinkelnig. Ponadto w zawodach duetów zwyciężyły Austriaczki – Pinkelnig i Chiara Kreuzer. W Kraju Kwitnącej Wiśni na starcie nie było skoczkiń z Polski.

W tym czasie priorytetem dla podopiecznych trenera Szczepana Kupczaka była Zimowa Uniwersjada rozgrywana w amerykańskim Lake Placid. I stamtąd Biało-Czerwone przywiozły worek medali. Nicole Konderla zdobyła aż trzy złota (z konkursu indywidualnego, drużynowego oraz ze zmagań mikstów) oraz jedno srebro (z konkursu sztafety mieszanej), a Kinga Rajda zapisała na swoim koncie jeden złoty krążek (z drużynówki) oraz dwa brązowe (z konkursu indywidualnego oraz z rywalizacji mikstów). Ponadto Paulina Cieślar i Anna Twardosz wywalczyły wspólnie brązowe medale w konkursie drużynowym kobiet. Taki dorobek wzbudził spore pozytywne emocje, nawet biorąc pod uwagę niezbyt mocną obsadę całej imprezy.

Czy polskie zawodniczki przekują „studencki” sukces na powodzenie w zawodach Pucharu Świata? Trzeba przyznać, że do tej pory nie szło im najlepiej, ponieważ jedyną zawodniczką, która od początku zimy zdołała zdobyć punkty do klasyfikacji generalnej jest Konderla. 21-latka po zajęciu 27. miejsca w Lillehammer oraz 29. w Ljubnie ma na swoim koncie sześć punktów i w „generalce” plasuje się na 41. miejscu. Rajda w trzech startach ani razu nie zdołała zameldować się w finałowej trzydziestce, a cztery próby zakończyły się niepowodzeniem dla Pauliny Cieślar, która jednak dopiero w tym sezonie zanotowała debiut w zawodach najwyższej rangi. To właśnie ta trójka będzie miała szansę zaprezentować znacznie lepsze starty juz w czasie najbliższego weekendu. Międzynarodowa stawka w dniach 27-29 stycznia pojawi się na zmodernizowanej w minionym toku Rothaus-Schanze (K-100 / HS-111) w niemieckim Hinterzarten. 

 

Program zawodów (transmisje):

 • 27 stycznia 2023 r. (piątek):
  • 14:00 – oficjalny trening,
  • 16:00 – kwalifikacje.
 • 28 stycznia 2023 r. (sobota):
  • 14:30 – seria próbna,
  • 16:00 – konkurs indywidualny (Player).
 • 29 stycznia 2023 r. (niedziela):
  • 13:45 – kwalifikacje,
  • 15:15 – konkurs indywidualny (Player).

 

Bartosz Leja,
źródło: PZN / informacja własna

 

Ten post ma 2 komentarzy

 1. Jakub

  Kiedy i o której godzinie będzie?

Dodaj komentarz