You are currently viewing Duże zmiany w kadrze Stefana Horngachera. Dziewięć Niemiek wystartuje w Hinterzarten
Niemcy, od lewej: Geiger, Althaus, Schmid, Freitag (fot. Stefanie Linden)

Duże zmiany w kadrze Stefana Horngachera. Dziewięć Niemiek wystartuje w Hinterzarten

Niemiecki Związek Narciarski (DSV) przedstawił powołania na nadchodzące konkursy Pucharu Świata oraz Pucharu Świata Pań. Do Bad Mitterndorf Niemcy wyruszą w mocno odmienionym składzie. Na domowe zmagania pań w Hinterzarten, oprócz startującej w Japonii piątki, dobrane zostały w ramach kwoty krajowej cztery zawodniczki.

 

Team Germany  WC Titisee Neustadt 2022 4 300x200 - Duże zmiany w kadrze Stefana Horngachera. Dziewięć Niemiek wystartuje w Hinterzarten
Niemki, od lewej: Rupprecht, Görlich, Althaus, Seyfarth, Freitag (fot. Joanna Malinowska/Sport w Obiektywie)

Dziewięć reprezentantek Niemiec weźmie udział w rywalizacjach Pucharu Świata Pań w Hinterzarten. W gronie powołanych znalazła się startująca wcześniej w Japonii piątka zawodniczek w osobach Kathariny Althaus, Seliny Freitag, Luisy Görlich, Pauliny Hessler i Anny Rupprecht. W ramach kwoty krajowej powołana została czteroosobowa grupa, w której skład wchodzą Pia Lilian Kübler, Josephin Laue, Klara Lebelt i Juliane Seyfarth. Katharina Althaus zwyciężyła w Sapporo na samym początku japońskiego tournee. Kolejne konkursy indywidualne kończyła na lokatach poza podium, lecz nie wypadła ani razu z najlepszej dziesiątki. Drugi raz na podium w Japonii stanęła w rywalizacji duetów, w którym wywalczyła wraz z Seliną Freitag 3. miejsce. Siostra Richarda Freitaga w ostatnim konkursie w Zao ponownie zameldowała się na „pudle”, zajmując indywidulanie 2. lokatę i tracąc zaledwie 1,3 pkt. do triumfującej Evy Pinkelnig. Pozostała trójka najczęściej zajmowała lokaty w drugiej i trzeciej dziesiątce. – Pierwsze domowe konkursy w Titisee wypadły całkiem dobrze. Tam też miałyśmy wielu kibiców, na co mam nadzieję również w przypadku Hinterzarten. Rywalizacje w Japonii i Turniej Sylwestrowy dały naszemu zespołowi kolejny impuls – komentowała Anna Rupprecht.

Czwórka powołana w ramach kwoty krajowej startowała ostatnio w Pucharze Kontynentalnym w Eisenerz. Juliane Seyfarth stanęła na najwyższym stopniu podium w obu rywalizacjach w Austrii. Pia Lilian Kübler, Josephin Laue plasowały się dwukrotnie w najlepszej dziesiątce, natomiast Klara Lebelt wywalczyła 12. i 13. miejsce.

IMG 6233 300x200 - Duże zmiany w kadrze Stefana Horngachera. Dziewięć Niemiek wystartuje w Hinterzarten
Philipp Raimund (fot. PZN)

Duże zmiany zaszły w kadrze powołanej na konkursy lotów w Bad Mitterndorf. Do Austrii nie pojadą Karl Geiger i Philipp Raimund, którzy zostają w kraju, by szlifować formę pod okiem Stefana Horngachera, który postanowił pozostać z wymienioną dwójką. W ich miejsce powołany został Pius Paschke, a także dobrze spisujący się w Pucharze Kontynentalnym Justin Lisso. – Justin zadebiutował w lotach narciarskich w Oberstdorfie i teraz dostaje kolejną szansę na wykazanie się w lotach. Karl Geiger i Philipp Raimund robią sobie przerwę od rywalizacji. Philipp brał udział w Turnieju Czterech Skoczni i w wyjeździe do Japonii, dlatego teraz powinien nabrać sił na kolejne konkursy Pucharu Świata. Będzie trenował na mniejszych skoczniach z Karlem Geigerem, któremu zmagania w Japonii nie poszły zgodnie z planem. Chcemy pracować z Karlem nad podstawami, aby jak najlepiej przygotować go do domowych konkursów Pucharu Świata w Willingen. Zespołem w Kulm kierować będą Bernhard Metzler, Michal Dolezal, Jens Deimel i Andreas Mitter. Ja będę prowadził treningi z Karlem i Philippem – opowiadał Stefan Horngacher dla DSV.

Wraz z Justinem Lisso i Piusem Paschke do Austrii wybierają się obecni wcześniej w Japonii Markus Eisenbichler, Stephan Leyhe, Constantin Schmid i Andreas Wellinger. Eisenbichler po dwóch nienajlepszych startach na Okurayamie wywalczył w ostatni dzień zmagań 3. miejsce. Nieźle spisywał się także Wellinger, który dwukrotnie zajmował lokaty w najlepszej dziesiątce, a w trzecim konkursie był dwunasty. – Skaczę na nartach, żeby móc latać. Na Kulm wciąż mam wiele do zrobienia. Nie udało mi się tam dolecieć na 230 metrów. Byłem już tam w pierwszej dziesiątce, ale nigdy nie skakałem tam bardzo dobrze, dlatego jestem bardzo zmotywowany – mówi Markus Eisenbichler przed pierwszym konkursami lotów w tym sezonie. Jedenasty w Pucharze Świata Andreas Wellinger pozostaje przed weekendem w Bad Mitterndorf najwyżej sklasyfikowany Niemcem.

 

Skład żeńskiej reprezentacji Niemiec na PŚ Pań w Hinterzarten (28-29 stycznia):

 • Katharina Althaus (2. miejsce w PŚ Pań 22/23),
 • Selina Freitag (6. miejsce w PŚ Pań 22/23),
 • Anna Rupprecht (17. miejsce w PŚ Pań 22/23),
 • Luisa Görlich (23. miejsce w PŚ Pań 22/23),
 • Pauline Hessler (32. miejsce w PŚ Pań 22/23),
 • Juliane Seyfarth (47. miejsce w PŚ Pań 22/23),
 • Pia Lilian Kübler,
 • Josephin Laue,
 • Klara Lebelt.

Skład męskiej reprezentacji Niemiec na PŚ w Bad Mitterndorf (28-29 stycznia):

 • Andreas Wellinger (11. miejsce w PŚ 22/23),
 • Markus Eisenbichler (19. miejsce w PŚ 22/23),
 • Pius Paschke (21. miejsce w PŚ 22/23),
 • Constantin Schmid (23. miejsce w PŚ 22/23),
 • Stephan Leyhe (24. miejsce w PŚ 22/23),
 • Justin Lisso.
 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Katharina Althaus (@katharina_althaus)

 

Karol Cześnik
Źródło: DSV

Dodaj komentarz