You are currently viewing Słoweńcy szykują się do lotów na Kulm. Jedna zmiana w kadrze Zorana Zupančiča
Słoweńscy mistrzowie świata w lotach, od lewej: Lanisek, P.Prevc, D.Prevc, Zajc (fot. Konstanze Schneider)

Słoweńcy szykują się do lotów na Kulm. Jedna zmiana w kadrze Zorana Zupančiča

Poznaliśmy powołania Słoweńców na nadchodzące konkursy Pucharu Świata oraz Pucharu Świata Pań. Do Bad Mitterndorf podopieczni Roberta Hrgoty udadzą się w identycznym zestawieniu, w którym startowali w Sapporo. W drużynie Zorana Zupančiča na konkursy w Hinterzarten zaszła jedna zmiana.

 

NikaKriznar Hinzenbach fotEXPAJuergenFeichter 300x200 - Słoweńcy szykują się do lotów na Kulm. Jedna zmiana w kadrze Zorana Zupančiča
Nika Križnar (fot. EXPA / Jurgen Feichter)

Nika Prevc nie wystąpi w najbliższych konkursach Pucharu Świata. Czwarta ze słynnego w skokach narciarskich rodzeństwa aktualnie zdobywa medale w Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży (EYOF) na skoczni w Planicy, a wkrótce ma również udać się do Whistler, aby ponownie walczyć o złoto Mistrzostw Świata Juniorów. W jej miejsce powołana została Nejka Repinc Zupančič, która w niedawnych konkursach Pucharu Kontynentalnego w Eisenerz plasowała się blisko podium. Pozostała część składu pozostaje niezmienna. Do Hinterzarten wybierają się również Nika Križnar, Ema Klinec, Katra Komar i Maja Vtič. Japońskiego tournee Słowenki nie zaliczą do udanych. Wprawdzie Ema Klinec rozpoczęła bardzo dobre, bowiem w Sapporo dwukrotnie zajęła drugie miejsce, jednakże w Zao wyraźnie spuściła z tonu, plasując się w drugiej dziesiątce. Dodatkowo wraz z Niką Križnar zajęły dopiero 5. miejsce w rywalizacji duetów. Triumfatorka Pucharu Świata Pań z sezonu 2020/2021 we wszystkich japońskich konkursach indywidualnych plasowała się na miejscach 5-8 i zawsze brakowało jej czegoś więcej, aby zameldować się na podium. Ostatniego dnia w Zao do trzeciego miejsca zabrakło jej zaledwie… 1,7 pkt. – Muszę powiedzieć, że jestem zadowolona z występów Sapporo, bo osiągnęłam swój cel i poprawiłam swój najlepszy wynik. Zao zawsze będzie dla mnie zagadką, gdyż ilekroć tu jestem, zawsze czegoś mi brakuje. Tym razem był to telemark, za co jestem na siebie bardzo zła. Jeśli chodzi o skoki, to mogę być bardzo zadowolona, że zrobiłam krok do przodu w stosunku do wcześniejszego konkursu duetów, w którym miałam sporo problemów. Jestem bardzo zadowolona ze skoków, ale będziemy musiały pokazać więcej pod względem wyników – podsumowała zmagania w Japonii Nika Križnar dla Sloski.si.

TimiZajc Kulm2020 fot.OKKulmNagler 300x200 - Słoweńcy szykują się do lotów na Kulm. Jedna zmiana w kadrze Zorana Zupančiča
Timi Zajc (fot. OK Kulm / Nagler)

Jakichkolwiek roszad nie uświadczymy natomiast w drużynie Roberta Hrgoty. Jego podopieczni w niezmienionym składzie szykują się do pierwszych w tym sezonie lotów narciarskich, które są wielkim atutem Słoweńców. W Bad Mitterndorf wystąpią Žiga Jelar, Lovro Kos, Anže Lanišek, Žak Mogel, Domen Prevc, Peter Prevc i Timi Zajc. Dwaj ostatni z wymienionych powinni mieć bardzo dobre wspomnienia związane ze skocznią Kulm. Peter Prevc od 2016 jest rekordzistą obiektu (244 m), natomiast Timi Zajc dwukrotnie wywalczył podium 3 lata temu podczas ostatnich rywalizacji na austriackim mamucie. Trenerowi kadry narodowej Słowenii marzy się, by jego podopieczni i tym razem wywalczyli lokaty w najlepszej trojce. – Aby tak się stało, wiele rzeczy będzie musiało zgrać się ze sobą. W Sapporo nam się nie udało, mieliśmy dużo pecha z wiatrem. Jestem przekonany, że w Kulm nie wypuścimy podium z rąk. Widać też było dzisiaj na treningu, że nie będzie większych problemów z przejściem na lotnie. Pierwsze loty treningowe na Kulm mogą wiązać się z odrobiną zapoznawania się, ale mam nadzieję, że będzie to ograniczone do minimum – wyjaśniał Robert Hrgota w rozmowie z portalem Siol.net. – Udało nam się naprawić na treningach kilka rzeczy. Wszyscy też nie mogą się doczekać lotów, więc sesje były spokojne i na wysokim poziomie – dodał.

 

Skład żeńskiej reprezentacji Słowenii na PŚ Pań w Hinterzarten (28-29 stycznia):

 • Nika Križnar (5. miejsce w PŚ Pań 22/23),
 • Ema Klinec (7. miejsce w PŚ Pań 22/23),
 • Katra Komar (37. miejsce w PŚ Pań 22/23),
 • Maja Vtič (41. miejsce w PŚ Pań 22/23),
 • Nejka Repinc Zupančič.

Skład męskiej reprezentacji Słowenii na PŚ w Bad Mitterndorf (28-29 stycznia):

 • Anže Lanišek (3. miejsce w PS 22/23),
 • Timi Zajc (15. miejsce w PŚ 22/23),
 • Peter Prevc (16. miejsce w PŚ 22/23),
 • Lovro Kos (20. miejsce w PŚ 22/23),
 • Žiga Jelar (25. miejsce w PŚ 22/23),
 • Domen Prevc (29. miejsce w PŚ 22/23),
 • Žak Mogel (39. miejsce w PŚ 22/23).
 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ema Klinec (@emaklinec)

 

Karol Cześnik
Źródło: Sloski.si / Siol.net

Dodaj komentarz