You are currently viewing Sześciu Polaków na starcie w Willingen. Powrót Pawła Wąska i problemy zdrowotne zawodniczek
Polscy skoczkowie, od lewej: Kubacki, Wąsek, Żyła, Stoch (fot. Julia Piątkowska)

Sześciu Polaków na starcie w Willingen. Powrót Pawła Wąska i problemy zdrowotne zawodniczek

Polski Związek Narciarski ogłosił kadrę skoczków na nadchodzące konkursy w Willingen. Do rywalizacji w Pucharze Świata powraca po krótkiej przerwie Paweł Wąsek. W Niemczech zabraknie natomiast polskich skoczkiń, które aktualnie mają mieć problemy zdrowotne. Tym samym Polska nie wystartuje w piątkowym mikście.

 

PucharSwiata Ruka2022 1konkurs fotJuliaPiatkowska PawelWasek 300x200 - Sześciu Polaków na starcie w Willingen. Powrót Pawła Wąska i problemy zdrowotne zawodniczek
Paweł Wąsek (fot. Julia Piątkowska)

Sześciu polskich skoczków wystartuje w Willingen. Tym razem Thomas Thunrbichler postanowił wykorzystać wszystkie przysługujące Polsce miejsca w Pucharze Świata. Wśród powołanych znaleźli się niezmiennie Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła. Z kadrą pozostają nadal Aleksander Zniszczoł i Jakub Wolny. Do pucharowej rywalizacji powraca Paweł Wąsek, którego zabrakło w Bad Mitterndorf. 23-latek w tym czasie miał pracować nad odbudowaniem formy i ustabilizowaniem swoich skoków.

Podczas konkursów lotów narciarskich na Kulm najlepiej spisywał się Piotr Żyła, który pierwszego dnia był bardzo blisko wywalczenia lokaty na podium, lecz ostatecznie uplasował się na 4. miejscu. Niedzielną rywalizację zakończył na 6. miejscu. Nieco słabiej wiodło się w Austrii Dawidowi Kubackiemu, który był dziesiąty i siedemnasty, tracąc tym samym plastron lidera na rzecz Halvora Egnera Graneruda. Dwukrotnie w drugiej połowie drugiej dziesiątki plasowali się Kamil Stoch i Aleksander Zniszczoł. Do obu rywalizacji nie zakwalifikował się Jakub Wolny. 

Teraz podopieczni Thomasa Thurnbichlera wystartują w Willingen, w którym to ostatnim razem spotkało ich wiele nieprzyjemności. Dużo uwag do sprzętu, a konkretnie butów, miał Stefan Horngacher, który złożył wtedy protest do ówczesnego kontrolera sprzętu, Miki Jukkary. Protest ten, na nieszczęście dla Polaków, skutkował zakazem używania obuwia przywiezionego do Niemiec. Tym razem polscy skoczkowie nie powinni mierzyć się z podobnym zmartwieniami, bowiem buty Nagaby zostały przed sezonem zaakceptowane przez FIS. Na Mühlenkopfschanze (K-130/HS-147) zabraknie reprezentantek Polski, które, jak podaje w komunikacie PZN, mają obecnie problemy zdrowotne.

Skład reprezentacji Polski na PŚ w Willingen (3-5 lutego):

  • Dawid Kubacki (2. miejsce w PŚ 2022/2023),
  • Piotr Żyła (5. miejsce w PŚ 2022/2023),
  • Kamil Stoch (9. miejsce w PŚ 2022/2023),
  • Paweł Wąsek (29. miejsce w PŚ 2022/2023),
  • Aleksander Zniszczoł (37. miejsce w PŚ 2022/2023),
  • Jakub Wolny.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kamil Stoch (@kamilstochofficial)

 

Karol Cześnik
Źródło: PZN

Dodaj komentarz