You are currently viewing Trzech Finów i dwie Finki w Willingen. Niko Kytösaho usatysfakcjonowany po Bad Mitterndorf
Jenny Rautionaho (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Trzech Finów i dwie Finki w Willingen. Niko Kytösaho usatysfakcjonowany po Bad Mitterndorf

Fiński Związek Narciarski przedstawił kadry, które będą rywalizować podczas najbliższych konkursów Pucharu Świata w Willingen. Do Niemiec udaje się trzech skoczków i dwie skoczkinie. Niko Kytösaho i Jenny Rautionaho byli najlepszymi przedstawicielami Kraju Tysiąca Jezior w miniony weekend.

 

Jenny Rautionaho   SGP Klingenthal 2022 edited 300x200 - Trzech Finów i dwie Finki w Willingen. Niko Kytösaho usatysfakcjonowany po Bad Mitterndorf
Jenny Rautionaho (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Jenny Rautionaho dwukrotnie punktowała podczas ostatnich zmagań w Hinterzarten. W sobotę wywalczyła 22. miejsce (90,5 m/83,5 m), a następnego dnia uplasowała się dwie pozycje niżej (94,5 m/89,5 m). Co ciekawe, lepiej oceniała swoje skoki z drugiego dnia rywalizacji. – Technicznie oddałam lepsze skoki niż sobotę. Brakowało szczęścia, ale miejsce w drugiej serii to zawsze miejsce w drugiej serii, więc zbieram punkty i kontynuuję to w przyszłym tygodniu – mówiła po niedzielnym konkursie 26-latka. Tego samego dnia w najlepszej trzydziestce znalazła się także jej koleżanka z kadry, Julia Kykkänen (96 m/86,5 m). Rautionaho po weekendzie w Schwarzwaldzie zajmuje 26. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Pań, natomiast Kykkänen jest trzydziesta dziewiąta. Najwyżej sklasyfikowana z Finek udaje się teraz na skocznię, na której w jednej z sesji treningowych rok temu uzyskała imponującą odległość wynoszącą 144,5 metra. W rywalizacjach indywidualnych w Willingen dwukrotnie zajmowała lokaty w drugiej dziesiątce.

Do Niemiec udaje się także trójka Finów, która ostatni weekend obecna była w Bad Mitterndorf. Tylko Niko Kytösaho udało się zapunktować podczas lotów na Kulm, lecz dokonał tej sztuki w obu konkursach. Pierwszego dnia był dwudziesty piąty (192 m/187 m), a w niedzielę znalazł się trzy miejsca niżej (205,5 m/187,5 m) – Pierwszy skok był najlepszym z całego weekendu. Z jakiegoś powodu przez cały weekend próbowałem się odnaleźć w lotach. Nie do końca udało się uzyskać takie loty, jakie bym chciał. Drugi skok w niedzielę nieco wymknął się spod kontroli i przerodził się w nurkowanie. Był to jednak dobry weekend. Jestem całkiem zadowolony, mimo że poziom skoków nie był taki, jaki bym sobie życzył – podsumował występy w Austrii 23-latek. Rok temu w Willingen nie zapunktował w żadnym z konkursów indywidualnych. Czy tym razem będzie inaczej? Przekonamy się o tym już w najbliższy weekend. Zmagania w Niemczech Finowie rozpoczną od rywalizacji drużyn mieszanych.

 

Skład żeńskiej reprezentacji Finlandii na PŚ Pań w Willingen (3-5 lutego):

  • Jenny Rautionaho (26. miejsce w PŚ Pań 22/23),
  • Julia Kykkänen (39. miejsce w PŚ Pań 22/23).

Skład męskiej reprezentacji Finlandii na PŚ w Willingen (3-5 lutego):

  • Antti Aalto (38. miejsce w PŚ 22/23),
  • Niko Kytösaho (40. miejsce w PŚ 22/23),
  • Eetu Nousiainen.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Niko Kytösaho (@nikokytosahoo)

 

Karol Cześnik
Źródło: hiihtoliitto.fi

Dodaj komentarz