You are currently viewing Puchar Kontynentalny w Oberwiesenthal przeniesiony! Znamy nowego gospodarza zmagań
Vogtland Arena w Klingenthal (fot. Julia Piątkowska)

Puchar Kontynentalny w Oberwiesenthal przeniesiony! Znamy nowego gospodarza zmagań

Nie dojdzie do skutku zaplanowany na 11-12 lutego Puchar Kontynentalny w Oberwiesenthal. Nie oznacza to jednak całkowitego wykreślenia rywalizacji z kalendarza. Zawody zostały przeniesione do innego niemieckiego miasta. Nowym gospodarzem została Vogtland Arena w Klingenthal.

 

21 grudnia ubiegłego roku informowaliśmy o dodatkowych konkursach Pucharu Kontynentalnego, które pojawiły się w kalendarzu FIS. Rywalizacje zaplanowane były na 11-12 lutego, a gospodarzem miało być Oberwiesenthal, gdzie w 2020 roku były rozgrywane Mistrzostwa Świata Juniorów. W ostatnich dwóch latach ośrodek w Saksonii organizował zmagania w kombinacji norweskiej. Wiadomo już jednak, że w najbliższy weekend skoczkowie „drugiej ligi” niestety nie zawitają na skocznię Fichtelbergschanze (K-95/Hs-105). 

Niedawno Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) wystosowała komunikat z informacją, że z przyczyn technicznych zawody pierwotnie zaplanowane w Oberwiesenthal zostały przeniesione na inną skocznię. Nowym organizatorem została Vogtland Arena (K-125/HS-140) w Klingenthal. Drużyny będą jednak zakwaterowane w pierwotnej lokalizacji. Przejmujemy Puchar Kontynentalny w dniach 11-12 lutego, który pierwotnie zaplanowany był w Oberwiesenthal! Tak więc w tym sezonie, po kombinatorach, ponownie w Klingenthal zagoszczą skoczkowie” – podaje komitet organizacyjny na swoim profilu na Instagramie. 

Najbliższą sobotę w Saksonii skoczkowie rozpoczną od treningu o 11:30, a do konkursu przystąpią o 13:00. W niedzielę trening wystartuje o godzinie 10:00, a druga z rywalizacji indywidualnych o 11:00.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez FIS World Cup Klingenthal 🎿 (@wcklingenthal)

 

Karol Cześnik
Źródło: FIS / Instagram

Dodaj komentarz