You are currently viewing Roszady w kadrach Słowenii na Lake Placid i Hinzenbach. Debiutant w drużynie Roberta Hrgoty
Matija Vidic (fot. Joanna Malinowska/Sport w obiektywie)

Po Willingen przyszedł czas na zmiany w kadrach panów i pań reprezentujących Słowenię w konkursach najwyższej rangi. Z drużyny Roberta Hrgoty ubył Žak Mogel, a w jego miejsce powołanie otrzymał Matija Vidic. Zoran Zupančič wymienił Nikę Križnar i Nejkę Repinc Zupančič na Nikę Vetrih i Ajdę Kosnjek. Do rywalizacji pucharowej powraca także Nika Prevc.

NikaPrevc MSJZakopane2022 fotPZNAnnaKarczewska 300x200 - Roszady w kadrach Słowenii na Lake Placid i Hinzenbach. Debiutant w drużynie Roberta Hrgoty
Nika Prevc (fot. PZN)

Nika Križnar nie wystartuje w Hinzenbach. 22-latka wycofała się ze zmagań w Willingen już po piątkowym konkursie drużyn mieszanych, w którym to oddała zaskakująco słaby skok. Oficjalna rekordzistka Mühlenkopfschanze (K-130/HS-147) nie doleciała choćby do 100 metra. – Nika uznała w piątek, że nie wytrzyma tego weekendu. Wczorajszy skok ją przytłoczył i postanowiliśmy wycofać ją z konkursu. To ona będzie miała najwięcej do powiedzenia na temat powrotu do rywalizacji komentował sytuację swojej podopiecznej Zoran Zupančič dla Sloski.si. Z kadry ubyła także Nejka Repinc Zupančič, która wciąż nie może się przełamać i uzyskać jakichkolwiek punktów Pucharu Świata Pań. Do drużyny powraca natomiast Nika Prevc, która podczas niedawno zakończonych Mistrzostw Świata Juniorów w Whistler zdobyła dwa srebrne medale: indywidualnie i drużynowo, a także wywalczyła złoto w mikście. Wraz z nią awizowana na rywalizacje w Hinzenbach została współautorka obu zespołowych medali, czyli Ajda Kosnjek, a także Nika Vetrih, która była w drużynie zdobywającej srebro.

Robert Hrgota wymienił w swojej kadrze tylko jedno ogniwo. Na Puchar Kontynentalny do Klingenthal udaje się Žak Mogel. 21-latek w Willingen zajął 30. miejsce w pierwszym konkursie indywidualnym oraz nie przebrnął kwalifikacji do rywalizacji niedzielnej. W jego miejsce powołanie otrzymał Matija Vidic. 22-latek w Lake Placid zadebiutuje w zawodach najwyższej rangi. Dotąd nie zdarzyło mu się startować ani w Pucharze Świata, ani też w Letnim Grand Prix. Ostatnie jego występy w Pucharze Kontynentalnym dały podstawę do tego, by dać mu szansę w elicie. W ostatnich pięciu konkursach „drugiej ligi” dwukrotnie zameldował się na podium. Słoweniec wywalczył 3. miejsce w Sapporo i 2. lokatę w Eisenerz.

Skład żeńskiej reprezentacji Słowenii na PŚ Pań w Hinzenbach (10-11 lutego):