You are currently viewing Najlepsi polscy skoczkowie nie pojadą na PŚ do Rasnova. „Będziemy przygotowywać się do Mistrzostw Świata”
Piotr Żyła i Dawid Kubacki (fot. Julia Piątkowska)

Najlepsi polscy skoczkowie nie pojadą na PŚ do Rasnova. „Będziemy przygotowywać się do Mistrzostw Świata”

Nie tylko lider Pucharu Świata, Halvor Egner Granerud, postanowił opuścić najbliższe zawody najwyższej rangi w Râșnovie. Trener polskiej kadry, Thomas Thurnbichler, w rozmowie z Eurosportem potwierdził, że konkursy w Rumunii ominą również nasi czołowi skoczkowie.

 

Już od kilku dni w mediach krążyły informacje dotyczące Halvora Egnera Graneruda, które zostały już oficjalnie potwierdzone. Lider klasyfikacji generalnej PŚ nie pojedzie na zawody w Râșnovie, żeby w tym czasie spokojnie zregenerować się przed nadchodzącymi Mistrzostwami Świata w Planicy. Obok zwycięzcy dzisiejszych zawodów w amerykańskim Lake Placid, w Rumunii nie zobaczymy też najlepszych skoczków z Polski, co ujawnił Thomas Thurnbichler w rozmowie z Eurosportem po niedzielnym konkursie.

– Będziemy przygotowywać się do Mistrzostw Świata w domu, więc nasi czołowi zawodnicy nie pojawią się w Râșnovie. W taki sposób nabiorą sił i „odświeżą się” przed Planicą. Dotyczy to również Kamila Stocha, który przez ten tydzień odpoczywał, nabierał chęci do skakania – tłumaczy trener naszej kadry. Na swoich mediach społecznościowych Kamil Stoch pokazał, jak wyglądały jego ostatnie dni. Trzykrotny mistrz olimpijski wrócił do swojego dzieciństwa i… postanowił sam wybudować skocznię narciarską, a same skoki oddać z „biegówek” – tak jak miało to miejsce kilka(naście) lat temu. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kamil Stoch (@kamilstochofficial)

 

Thurnbichler pochwalił również atmosferę towarzyszącą zawodom w Lake Placid, wszak zgromadziła się tam naprawdę spora ilość polskich kibiców. – To jest naprawdę niesamowite, cieszę się również, że mogliśmy celebrować wczorajsze zwycięstwo w konkursie duetów – mówił szkoleniowiec Biało-Czerwonych. Oprócz tego Austriak odniósł się do formy Dawida Kubackiego z ostatnich dni. – On naprawdę wraca do topowej dyspozycji. Oddał tu świetne skoki, oczywiście nie aż tak dobre, jak na początku sezonu, ale próby z kwalifikacji i dzisiejszej drugiej serii były takie, jak należy – komentuje Thurnbichler.

Przypomnijmy, że weekend w Râșnovie jest ostatnim sprawdzianem w Pucharze Świata przed światowym czempionatem. Skakanie mężczyzn w Rumunii rozpocznie się w piątek od treningu i kwalifikacji, na sobotę zaplanowano konkurs indywidualny, w niedzielę zaś odbędą się zmagania Super Team.

Wiktor Marczuk
źródło: Eurosport

 

Dodaj komentarz