You are currently viewing PK Klingenthal: seria próbna dla Clemensa Leitnera, Andrzej Stękała w dziesiątce
Andrzej Stękała drugi w Zakopanem (fot. Julia Piątkowska)

PK Klingenthal: seria próbna dla Clemensa Leitnera, Andrzej Stękała w dziesiątce

Clemens Leitner wygrywa serię próbną bezpośrednio poprzedzającą niedzielne zmagania na dużej Vogtland Arenie (K-125 / HS-140) w Klingenthal. Tuż za Austriakiem uplasowali się norweg Benjamin Oestvold i Niemiec Justin Lisso. Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski był podopieczny Macieja Maciusiaka, Andrzej Stękała, który zakończył trening na siódmej pozycji. 

 

Clemens Leitner skokiem na odległość 140 m wygrywa serię próbną, która bezpośrednio poprzedza rozpoczynający się o godzinie 11:00 konkurs indywidualny z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Tuż za triumfatorem serii treningowej uplasował się Benjamin Oestvold ze stratą 0,3 pkt do zwycięzcy. Na trzeciej pozycji zmagania w tej kolejce zakończył reprezentant gospodarzy Justin Lisso (134,5 m), który do Austriaka stracił już 7,2 pkt.

Na dalszych miejscach znaleźli się Norweg Sondre Ringen (131 m), który zwyciężył w sobotnich zmaganiach w Klingenthal. Na piątym miejscy uplasował się reprezentant Austrii Maximilian Steiner (133,5 m), szósty był doświadczony podopieczny Stefana Horngachera Pius Paschke (130,5 m), siódmy członek polskiej kadry „B” Andrzej Stękała (131,5 m), ósmy Austriak Markus Mueller (131 m), dziewiąty Szwajcar Remo Imhof (127 m), a dziesiątkę zamknął Słoweniec Jernej Presecnik (131 m). 

Najlepiej wśród Biało-Czerwonych spisał się Andrzej Stękała, który po skoku na odległość 131,5 m, był siódmy. Na dalszych pozycjach uplasowali się kolejno 11. Jakub Wolny (129,5 m), 18. Stefan Hula (124 m), 29. Maciej Kot (119 m), 32. Klemens Murańka (114,5 m), i 33. Klemens Joniak (117 m).

Pełne wyniki serii próbnej dostępne są TUTAJ>>>

Seria próbna została przeprowadzona z 20. belki startowej. Początek konkursu o godzinie 11:00. 

Tekstowa relacja LIVE jest dostępna na SkokiPolska.pl, a transmisja na żywo dostępna jest na kanale YouTube. 

 

Anna Fergisz,
źródło: informacja własna

Dodaj komentarz