You are currently viewing PŚ Lake Placid: Granerud liderem, Polacy poza czołową dziesiątką
Halvor Egner Granerud (fot. Julia Piątkowska)

PŚ Lake Placid: Granerud liderem, Polacy poza czołową dziesiątką

Halvor Egner Granerud zapewnił sobie spokojne prowadzenie na półmetku drugiego konkursu indywidualnego w Lake Placid. Lider „generalki” Pucharu Świata oddał skok na 125 metrów, wyprzedzając Stefana Krafta o 2,3 punktu. Najwyżej sklasyfikowanym po pierwszej serii Polakiem jest Dawid Kubacki, który zajmuje trzynastą lokatę. 

 

Pierwsza seria konkursowa na obiekcie MacKenzie Intervale (K-115 / HS-128) należała do Halvora Egnera Graneruda. Norweg lądował na 125. metrze, wyprzedzając o 2,3 punktu Austriaka Stefana Krafta (123,5 m). Podium uzupełnił Andreas Wellinger, który 124-metrową próbą po raz kolejny pokazał, że pasuje mu skocznia w Lake Placid. Czołową piątkę uzupełnili Ryoyu Kobayashi (122,5 m) i Karl Geiger (124,5 m). 

Żaden z Biało-Czerwonych nie zameldował się w czołowej dziesiątce. Najwyżej sklasyfikowanym z naszych zawodników był Dawid Kubacki, który na półmetku zmagań zajmował trzynaste miejsce. 32-latek uzyskał w swojej próbie 118 metrów, tracąc do lidera prawie 20 punktów (117.9 pkt). Oprócz niego w najlepszej trzydziestce znalazło sie jeszcze dwóch Polaków. Piotr Żyła, po skoku na 115,5 metra, uzyskał notę 115.3 punktów i został sklasyfikowany na osiemnastej pozycji. Na 25. lokacie plasował się Aleksander Zniszczoł, który lądował na identycznej odległości, co jego starszy kolega z kadry. 

Z konkursem po pierwszej serii pożegnali się Jan Habdas (110,5 m) i Paweł Wąsek (108,5 m), którzy zajęli kolejno 32. i 44. lokatę. Nadzieli na awans nie miał także Tomasz Pilch, który nie doleciał nawet do setnego metra. 22-latek uzyskał w swojej próbie 99 metrów i z 72-punktową notą zajął ostatnie 50. miejsce. 

Początek finałowej serii konkursowej jest zaplanowany na godzinę 17:08. Transmisję obejrzycie w TVN, Eurosporcie 1 i na platformie Player.pl. Tekstowa relacja LIVE trwa na SkokiPolska.pl >>>

Wyniki pierwszej serii konkursowej

 

Kinga Marchela,
informacja własna

 

Dodaj komentarz