You are currently viewing PK Rena: Østvold liderem konkursu, Villumstad z imponującym rekordem skoczni!
Benjamin Østvold (fot. Julia Piątkowska)

PK Rena: Østvold liderem konkursu, Villumstad z imponującym rekordem skoczni!

Po pierwszej serii konkursu Pucharu Kontynentalnego na skoczni w norweskiej Renie (K-124 / HS-139) prowadzi Benjamin Østvold ze skokiem na odległość 138,5 metra. Podium uzupełniają drugi Pius Paschke ze stratą 12,1 punktu do lidera, oraz trzeci Luca Roth. Warty odnotowania jest rekord skoczni czwartego na ten moment Fredrika Villumstada, który poleciał aż na 148,5 metra! Najwyżej z Polaków sklasyfikowany jest dziewiąty Andrzej Stękała.

 

Najwyższą notę na półmetku sobotniej rywalizacji uzyskał Benjamin Østvold, który osiągnął 138,5 metra przy mocnym wietrze pod narty (2,10 m/s). Norweg bezpośrednio wyprzedza Piusa Paschke, który po słabszych występach na początku sezonu Pucharu Świata próbuje odbudować formę w zawodach niższej ligi. Niemiec uzyskał 137,5 metra przy wietrze pod narty rzędu 2,27 m/s. Na trzeciej pozycji plasuje się jego rodak Luca Roth ze 132,5 metrową odległością. Ozdobą pierwszej kolejki był spektakularny skok Fredrika Villumstada na 148,5 metra. Norweg szybujący przy wietrze aż 3,63 m/s pod narty ustał swoją próbę i tym samym o dwa metry poprawił dotychczasowy rekord Renabakken należący od 2017 roku do Austriaka Clemensa Aignera. W czołowej szóstce plasują się ponadto kolejni Niemcy – Justin Lisso (127,5 m) i Martin Hamann (131,5 m).

Siódmy jest Norweg Sondre Ringen, który ma dzisiaj ogromną szansę na zostanie nowym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynetnalnego. Na starcie brakuje prowadzącego w cyklu Joacima Ødegårda Bjørenga, startującego aktualnie w zawodach Pucharu Świata w rumuńskim Rasnovie.

Najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem jest na półmetku Andrzej Stękała, który znajduje się na dziewiątym miejscu po skoku na 129,5 metra. Czołową dziesiątkę zamyka z kolei Jakub Wolny (126,5 m). W drugiej dziesiątce uplasowali się czternasty Stefan Hula (123,0 m) i dziewiętnasty Adam Niżnik (118,0 m). Nasi reprezentanci, którzy niedawno brali udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w Whistler, czyli Klemens Joniak i Kacper Tomasiak, są odpowiednio na 22. i 23. miejscu po skokach na 109,5 oraz 116 metrów. Przez całą rundę zawodnikom towarzyszył bardzo mocny wiatr pod narty.

Weekend Pucharu Kontynentalnego w Norwegii charakteryzuje się bardzo niską liczbą skoczków na starcie. Miało ich być zaledwie 33, a końcowo z progu skoczni Renabakken odbiło się ich jeszcze mniej, bo 27. Spowodował to fakt absencji Słoweńców, których narty nie dotarły do Reny na czas.

Pełne wyniki pierwszej serii >>>

 

Wiktor Marczuk,
informacja własna

 

Dodaj komentarz