You are currently viewing PK Rena: Sondre Ringen najlepszy na treningu, Luca Roth na czele serii próbnej
Sondre Ringen (fot. Konstanze Schneider)

PK Rena: Sondre Ringen najlepszy na treningu, Luca Roth na czele serii próbnej

Najlepszym skoczkiem pierwszego treningu przed zawodami Pucharu Kontynentalnego w norweskiej Renie został Norweg Sondre Ringen, w serii próbnej na czele stawki uplasował się zaś Niemiec Luca Roth. Wśród Polaków w pierwszej z rund rozgrzewkowych najlepiej wypadł jedenasty Andrzej Stękała, a podczas kolejnej z nich najwyżej uplasował się siódmy Jakub Wolny.

 

FIS Cup Zakopane 2021 2konkurs fotJuliaPiatkowska LucaRoth 300x200 - PK Rena: Sondre Ringen najlepszy na treningu, Luca Roth na czele serii próbnej
Luca Roth (fot. Julia Piątkowska)

Weekend drugoligowych konkursów w Renie cechuje się niewielką liczbą zawodników na liście startowej. Do startu zgłoszono zaledwie trzydziestu trzech skoczków z sześciu państw. W tym skromnym gronie trening przeprowadzony z dziesiątej belki startowej wygrał Sondre Ringen, który uzyskał 134 metry (73,2 pkt) przy lekkim wietrze pod narty (0,44 m/s). 128,5 metra poszybował drugi w stawce Fredrik Villumstad, który jako jedyny musiał mierzyć się z podmuchami w plecy (0,07 m/s). Norweg stracił do swojego rodaka 5,8 punktu. Na trzeciej pozycji zameldował się Austriak Ulrich Wohlgenannt ze 127 metrową odległością.

Najlepszym z Polaków okazał się Andrzej Stękała, osiągając 121,5 metra zajął jedenaste miejsce. Skoczkowi kadry B pomagały podmuchy o średniej prędkości 0,76 m/s. Tuż za nim uplasował się Jakub Wolny (118,5 m). Wśród naszych reprezentantów w drugiej dziesiątce zameldował się jeszcze szesnasty Stefan Hula (112,5 metra). Debiutujący dziś w narciarskiej drugiej lidze Kacper Tomasiak zanotował 110,5 metra, zajmując 23. miejsce. Szesnastolatek w tabeli znajdował się między 22. Klemensem Joniakiem (109,5 m), oraz 24. Adamem Niżnikiem (112,0 m).

Pełne wyniki treningu >>>

W serii próbnej przed konkursem najlepiej zaprezentował się Niemiec Luca Roth, który przy wietrze pod narty (0,72 m/s) zdołał polecieć 138,5 metra. Tuż za nim uplasował się Norweg Benjamin Østvold, który również przy dogodnych warunkach (1,08 m/s) poszybował 137 metrów. Czołową trójkę stawki uzupełnił kolejny z gospodarzy, Anders Håre (133,5 m).

Polakiem z najwyższą notą okazał się być Jakub Wolny, któremu 131 metrowa odległość dała siódme miejsce. Na szesnastym miejscu ze 123,5 metrowym skokiem rundę zakończył Andrzej Stękała, a jedną pozycję niżej znalazł się Stefan Hula, osiągając 122,5 metra. 21. miejsce zajął Klemens Joniak (121,5 m), 24. Adam Niżnik (111,0 m), a 25. Kacper Tomasiak (110,0 m). Przez prawie całą serię próbną zawodnicy mieli do czynienia z wiatrem pod narty. Na starcie w obu rundach nie pojawili się Słoweńcy.

Pełne wyniki serii próbnej >>>

Konkurs główny Pucharu Kontynentalnego w Renie rozpocznie się o godzinie 14:00. Tekstową relację LIVE możecie śledzić na SkokiPolska.pl >>>

 

Wiktor Marczuk,
informacja własna

 

Dodaj komentarz