You are currently viewing PK Rena: Norwegowie na czele po pierwszej serii, Jakub Wolny najwyżej z Polaków
Benjamin Østvold (fot. Julia Piątkowska)

PK Rena: Norwegowie na czele po pierwszej serii, Jakub Wolny najwyżej z Polaków

Benjamin Østvold jest liderem na półmetku zmagań podczas niedzielnego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Renie. Tuż za liderem plasuje się Sondre Ringen, a wirtualne podium uzupełnia Fredrik Villumstad. Najwyżej sklasyfikowanym Biało-Czerwonym jest Jakub Wolny. 

 

Benjamin Østvold prowadzi po pierwszej serii konkursu Pucharu Kontynentalnego w Renie. Norweg po próbie na odległość 140 metrów wyprzedza o niemal 10 punktów drugiego Sondre Ringena (137,5  m). Na trzeciej pozycji plasuje się kolejny reprezentant Norwegii Fredrik Villumstad (131 m), który do lidera traci 15,6 punkta. 

Z reprezentantów Polski najwyżej sklasyfikowany jest Jakub Wolny (128, 5 m), który zajmuje jedenaste miejsce. Na dalszych pozycjach znajdują się 14. Andrzej Stękała (124 m), 19. Adam Niżnik (124 m), 21. Kacper Tomasiak (116 m), 22. Stefan hula (118,5 m) i 23. Klemens Joniak (119 m).

W pierwszej serii wystartowało zaledwie 27 zawodników. Zgłoszeni do zawodów Słoweńcy, podobnie jak w sobotę, nie zjawili się na starcie niedzielnych zmagań. Z powodu silnego wiatru pierwsza seria została kilkukrotnie przerywana. O sile wiatru podczas zawodów drugoligowców świadczą ogromne ilości odejmowanych punktów. Najbardziej ucierpiał na tym Norweg Iver Olaussen, któremu odjęto aż 49,2 pkt. 

Pierwsza seria została przeprowadzono kolejno z 8., 7. i 6. platformy startowej. 

Wyniki pierwszej serii dostępne są TUTAJ>>>

Start serii finałowej zaplanowano na godzinę 14:15. 

 

Anna Fergisz,
informacja własna

Dodaj komentarz