You are currently viewing PK Rena: Seria próbna dla Benjamina Østvolda, Andrzej Stękała najwyżej z Polaków
Benjamin Østvold (fot. Julia Piątkowska)

PK Rena: Seria próbna dla Benjamina Østvolda, Andrzej Stękała najwyżej z Polaków

Benjamin Østvold wygrał serię próbną bezpośrednio poprzedzającą niedzielne zmagania na dużej Renabakken (HS-139) w Renie. Tuż za nim uplasowali się kolejni reprezentanci Norwegii – Sondre Ringen i Fredrik Villumstad. Najlepszym z reprezentantów Polski okazał się Andrzej Stękała, który zakończył serię próbną na czternastej lokacie.

 

Benjamin Østvold wygrał serię próbną przed niedzielnymi zmaganiami w norweskiej Renie. Norweg po próbie na 132,5 metra wyprzedził o 4,5 punkta drugiego Sondre Ringena, który oddał skok na 132 metry. Na trzecim miejscu uplasował się Fredrik Villumstad, który po próbie na 134,5 metra do zwycięzcy serii próbnej stracił 4,6 punkta. 

Najlepszym z reprezentantów Biało-Czerwonych okazał się Andrzej Stękała, który uzyskując odległość 117 metrów zajął 14. miejsce. Jedną lokatę niżej uplasował się Adam Niżnik, skacząc na 125 metr. Na dalszych pozycjach znaleźli się 18. Jakub Wolny (116,5 m), 21. Klemens Joniak (120 m), 22. Stefan Hula (107 m). Najniżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski w serii próbnej został najmłodszy z nich, Kacper Tomasiak, który zakończył trening na 23. miejscu. 

Seria próbna została przeprowadzona z 10., 9. oraz 8. belki startowej. Zgłoszeni do zawodów Słoweńcy nie pojawili się na starcie.

Pełne wyniki serii próbnej dostępne są TUTAJ>>>

Początek pierwszej serii konkursowej o 13:15. 

 

Anna Fergisz,
informacja własna

Dodaj komentarz