You are currently viewing Pierwsze treningi w Planicy bez Niki Križnar. Problemy zdrowotne Słowenki
Nika Križnar (fot. Julia Piątkowska)

Pierwsze treningi w Planicy bez Niki Križnar. Problemy zdrowotne Słowenki

Już dziś na skoczni normalnej w Planicy (HS-102) rozgrywana jest pierwsza sesja treningowa kobiet podczas tegorocznych Mistrzostw Świata. Niestety jak podają słoweńskie media, na jej starcie zabraknie Niki Križnar, która od kilku dni zmaga się z grypą. Póki co start utytułowanej 22-letniej zawodniczki w całym czempionacie stoi pod znakiem zapytania.

 

Dwukrotna medalistka olimpijska z Pekinu (2022) oraz wicemistrzyni świata z Oberstdorfu (2021) na skoczni normalnej otrzymała nominację do startu w światowym czempionacie przed własną publicznością. Niestety dziś została podjęta decyzja o wycofaniu 22-latki z wtorkowych treningów z powodu infekcji grypowej. Jak zapewnia słoweńska telewizja RTV SLO, podopieczna trenera Zorana Zupančiča pozostaję pod opieką lekarzy i sztabu kadry narodowej, którzy na bieżąco będą decydować o kolejnych występach zawodniczki. Jak poinformował szkoleniowiec Słowenek, jeśli jego podopieczna nie będzie w stanie pojawić się na starcie, sztab ma możliwość nominować do startu inną zawodniczkę, ale jedynie do godziny 9:00 rano (w środę). Rezerwową skoczkinią jest zaledwie 15-letnia Ajda Košnjek.

Ostatnie tygodnie nie są dla Križnar zbyt fortunne. Przypomnijmy, że Słowenka wycofała się z pucharowego weekendu w niemieckim Willingen (na początku lutego) ze względu na problemy z techniką, których następstwem była też słaba forma mentalna. – Niestety złe skoki nie wyszły z mojej głowy, więc musiałam poświęcić trochę czasu dla siebie, aby wszystko przetworzyć, uspokoić się i skupić na Mistrzostwach Świata w Planicy. Myślę, że z trenerem klubowym idziemy w dobrym kierunku. Za każdym razem pokazuję lepsze skoki. Znalazłam też właściwą pozycję najazdową, której cały czas szukałam. Jedyne czego brakuje to relaks – mówiła wówczas portalowi Siol.net.

Warto przypomnieć, że Križnar jest drugą najlepszą Słowenką tuż po Emie Kliniec w tegorocznej klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, w której zajmuje ósmą lokatę.

Relację z treningów kobiet możecie śledzić na SkokiPolska.pl >>>

 

Oliwia Dela,
źródło: rtvslo.si / siol.net

 

Dodaj komentarz