You are currently viewing Evensen o Granerudzie: „W porównaniu do poprzednich mistrzostw, Halvor jest mocniejszy mentalnie”
Halvor Egner Granerud ze Złotym Orłem (fot. Julia Piątkowska)

Evensen o Granerudzie: „W porównaniu do poprzednich mistrzostw, Halvor jest mocniejszy mentalnie”

Lider wyścigu o Kryształową Kulę, Halvor Egner Granerud, w ostatnich miesiącach prezentuje życiową dyspozycję i jest jednym z głównych faworytów do zdobycia indywidualnych medali na Mistrzostwach Świata w Planicy. Norweg wygrał w tym sezonie już jedenaście konkursów Pucharu Świata. Nie umknęło to uwadze eksperta telewizji NRK, Johana Remena Evensena. Były rekordzista świata w długości lotu wypowiada się o 26-latku w samych superlatywach.

 

Johan Remen Evensen fot. Bartosz.Leja  300x200 - Evensen o Granerudzie: "W porównaniu do poprzednich mistrzostw, Halvor jest mocniejszy mentalnie"
Johan Remen Evensen, (fot. Bartosz Leja)

Halvor Egner Granerud na ten moment jest bezdyskusyjnie najlepszym skoczkiem sezonu 2022/2023. Prezentuje niesamowicie równą dyspozycję, zostawiając z tyłu rywali w wielu konkursach. Jego szarża na koszulkę lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na dobre rozpoczęła się pod koniec grudnia. Norweg już pod koniec stycznia mógł pochwalić się posiadaniem żółtego trykotu, zabierając go Dawidowi Kubackiemu po pierwszym konkursie lotów w Bad Mitterndorf. Na temat formy zawodnika z Trondheim wypowiedział się ekspert telewizji NRK, Johan Remen Evensen, rekordzista świata w długości lotu z lat 2011-2015.

Halvor wykonuje solidną robotę. Od czasu przedświątecznych zawodów w Engelbergu Granerud to zawodnik najczęściej niepokonany. Jego skakanie to coś niesamowitego, on jest po prostu niepowtarzalny. To szalone – chwali lidera Pucharu Świata Johan Remen Evensen na łamach Dagbladet. Zawodnik znany dawniej ze swoich umiejętności na skoczniach mamucich wypowiedział się również na temat szans medalowych zwycięzcy Turnieju Czterech Skoczni z obecnej zimy. – Musimy uwierzyć, że będzie umiał sprężyć się w Planicy. Wydaje mi się, że w porównaniu do poprzednich czempionatów Halvor jest mocniejszy mentalnie. Wie co jest mało istotne, a co za tym idzie potrafi skupić się na najważniejszym – tłumaczy ekspert NRK.

Warto nadmienić, że Granerud już dwa lata temu podchodził do Mistrzostw Świata w Oberstdorfie jako główny faworyt, dzierżąc wówczas koszulkę lidera Pucharu Świata. Na normalnej skoczni zajął jednak pechowe czwarte miejsce, a na dużym obiekcie nie wystąpił. Zatrzymała go kwarantanna związana z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa. – Jeśli podejdzie do tych zawodów tak, jak do każdych innych w ostatnich miesiącach, to „mistrzowska klątwa” go opuści – uważa Evensen.

Mimo świetnej formy, Halvor Egner Granerud będzie musiał uważać na innych kandydatów do zdobycia złota. Wśród nich na pewno znajdują się Dawid Kubacki, Andreas Wellinger czy Anže Lanišek, który jako Słoweniec może mieć przewagę dzięki znajomości skoczni. Warto też zwrócić uwagę na Kamila Stocha, który po dwutygodniowej absencji powraca do poważnej rywalizacji. Pierwsze treningi mężczyzn już w czwartek o godzinie 12:30. Pełny program Mistrzostw Świata znajdziecie TUTAJ.

 

Wiktor Marczuk,
źródło: Dagbladet

 

Dodaj komentarz