You are currently viewing Sześciu Polaków na Puchar Kontynentalny w Brotterode. Dobra wiadomość dla… Kubackiego
Kacper Juroszek (fot. Ewa Skrzypiec)

Sześciu Polaków na Puchar Kontynentalny w Brotterode. Dobra wiadomość dla… Kubackiego

Już w czasie nadchodzącego weekendu odbędą się kolejne dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego. Ekipa Macieja Maciusiaka wybierze się do niemieckiego Brotterode w sześcioosobowym składzie. Jednym z zawodników jest Kacper Juroszek, rozpatrywany dzisiaj jako potencjalny zastępca za Dawida Kubackiego w Mistrzostwach Świata w Planicy.

 

W ramach dziewiątego weekendu Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2022/2023, zawodnicy będą rywalizować na obiekcie Inselbergschanze (K-105 / HS-117). Brotterode, czyli miejscowość, gdzie położona jest skocznia, wyjątkowo dobrze kojarzy się Polakom w ostatnich latach. 2021 rok to zwycięstwa Stefana Huli i Tomasza Pilcha, kolejny zaś to miejsca na podium Kacpra Juroszka (w tym jedna wygrana) i Jakuba Wolnego.

Do Niemiec pojedzie sześciu reprezentantów Polski. Najwyżej sklasyfikowanym w PK wśród tego składu jest 21. Andrzej Stękała, który dzieli tę pozycję z Austriakiem Francisco Mörthem. 27-latek wciąż próbuje wrócić do formy gwarantującej mu występy w zawodach rangi Pucharu Świata. Nie zabraknie też Tomasza Pilcha, który z konkursami pierwszoligowymi obcował tydzień temu dzięki startom w rumuńskim Râșnovie. Siostrzeniec Adama Małysza reprezentował Polskę w konkursie duetów, zajmując wraz z Kacprem Juroszkiem piąte miejsce. Obecnie w generalce PK Pilch jest 23. W Brotterode o dobre wyniki walczyć będzie również Jakub Wolny, który w zeszły weekend w Renie prezentował się najlepiej wśród naszych skoczków, plasując się dwukrotnie na dziesiątej lokacie. Do rywalizacji w drugiej lidze powraca też Jan Habdas, inkasując ostatnio w Siedmiogrodzie siedemnaste miejsce dające mu drugie tej zimy zdobycze punktowe do klasyfikacji generalnej PŚ. Po rumuńskim rozbracie z drugą ligą skoków w Niemczech zjawi się także Maciej Kot, który również może pochwalić się punktami przywiezionymi z Râșnova (było to 27. miejsce).

Przez cały dzisiejszy dzień najbardziej zastanawiająca była jednak kwestia Kacpra Juroszka, który był zawodnikiem rezerwowym na jutrzejsze kwalifikacje Mistrzostw Świata w razie pogłębiających się problemów z plecami Dawida Kubackiego, przebywającego obecnie w Planicy (o czym pisaliśmy TUTAJ). Obecność 21-latka w kadrze na konkursy w Brotterode może jednak sugerować, że wicelider klasyfikacji generalnej PŚ pojawi się na starcie jutrzejszych eliminacji.

 

Skład reprezentacji Polski na PK w Brotterode:

  • Andrzej Stękała, ur. 1995 r. (21. miejsce w PK 2022/2023)
  • Tomasz Pilch. ur. 2000 r. (23. miejsce w PK 2022/2023)
  • Jakub Wolny, ur. 1995 r. (26. miejsce w PK 2022/2023)
  • Jan Habdas, ur. 2003 r. (27. miejsce w PK 2022/2023)
  • Maciej Kot, ur. 1991 r. (33. miejsce w PK 2022/2023)
  • Kacper Juroszek, ur. 2001 r. (57. miejsce w PK 2022/2023)

 

Wiktor Marczuk,
źródło: PZN
 

 

Dodaj komentarz