You are currently viewing Kryzys zażegnany! Dawid Kubacki pozostaje w grze o medale na skoczni normalnej [WIDEO]
Dawid Kubacki (fot. Lake Placid Legacy Sites)

Kryzys zażegnany! Dawid Kubacki pozostaje w grze o medale na skoczni normalnej [WIDEO]

Nie będzie zmian w polskiej kadrze przed rywalizacją na skoczni normalnej. Dawid Kubacki weźmie udział w dzisiejszej serii próbnej i kwalifikacjach do pierwszego konkursu panów na Mistrzostwach Świata w Planicy. Problem związany z bólem pleców miał zostać dzisiaj zażegnany.

 

A jednak! Dawid Kubacki weźmie udział w serii próbnej i kwalifikacjach do konkursu na skoczni normalnej. Polak pozostaje w grze o medale, które można zgarnąć w pierwszej indywidualnej rywalizacji panów podczas Mistrzostw Świata w Planicy. Od wczoraj kibice polskich skoczków czekali z niecierpliwością na kolejne doniesienia związane z 32-latkie, którego w środowy wieczór miały rozboleć plecy. Jego gotowość do startu stanęła pod znakiem zapytania. W ekspresowym tempie przygotowano do awaryjnego wyjazdu do Planicy Kacpra Juroszka, który w pierwotnym założeniu miał się udać na Puchar Kontynentalny do Brotterode. 

Wszystko wskazuje na to, że ból pleców u lidera polskiej drużyny ustąpił. Mistrz świata ze skoczni normalnej w Seefeld jest gotowy do rywalizacji i swoich pierwszych skoków na Bloudkovej Velikance. – Dawid Kubacki wystartuje w serii próbnej i kwalifikacjach do jutrzejszego konkursu MŚ w Planicy – poinformował rzecznik prasowy Polskiego Związku Narciarskiego. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi z aktualnej sytuacji Dawida. Weźmie udział zarówno w serii próbnej, jak i kwalifikacjach. Wciąż musimy patrzeć na sytuację z dnia na dzień, zobaczyć jak on sam zareaguje na tą sytuację – mówi Thomas Thurnbichler. Tymczasem drugi zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata rozgrzewa się wraz z drużyną na hali do ćwiczeń.

– Bóle w okolicach kręgosłupa lędźwiowego, które miał jeszcze parę dni wcześniej, znacznie osłabły. Jest po wszystkich możliwych badaniach. Otrzymał złożone leczenie i dziś jest wyraźna poprawa. Żadne dolegliwości nie pomagają w skokach, dlatego staramy się zminimalizować skutki tej kontuzji. Dawid cały czas będzie pod naszą kontrolą i jesteśmy wszyscy bardzo elastyczni. Decyzje będziemy podejmować na bieżąco – tłumaczy dolegliwości Polaka dr Aleksander Winiarski.

 

Karol Cześnik
Źródło: PZN / informacja własna

 

Dodaj komentarz