You are currently viewing MŚ Planica: Skład na jutrzejszy konkurs mikstów już znany. Wystąpi Mistrz Świata
Polscy skoczkowie, od lewej: Zniszczoł, Stoch, Żyła (fot. Julia Piątkowska)

MŚ Planica: Skład na jutrzejszy konkurs mikstów już znany. Wystąpi Mistrz Świata

Na pewno minie sporo czasu, zanim u fanów skoków narciarskich oraz u samych zawodników opadną emocje. Są one oczywiście związane z dzisiejszym złotym medalem Piotra Żyły zdobytym w konkursie Mistrzostw Świata na skoczni HS-102 (K-95) w Planicy. Niemniej jutro czeka nas kolejny akt słoweńskiej rywalizacji – zmagania drużyn mieszanych. Skład naszej reprezentacji na te zawody został już potwierdzony – nie zabraknie w nim świeżo upieczonego obrońcy tytułu.

 

Dzisiejszy dzień był wspaniały dla polskich kibiców – Piotr Żyła jako drugi zawodnik w historii Mistrzostw Świata obronił złoty medal na skoczni normalnej. Wcześniej tej sztuki dokonał jedynie Adam Małysz (który w 2003 roku w Predazzo zachował pierwsze miejsce osiągnięte dwa lata wcześniej w Lahti). To jednak nie koniec zmagań w Planicy na ten weekend – już jutro o godzinie 17:00 rozpocznie się konkurs drużyn mieszanych, poprzedzony serią próbną o godzinie 16:00. Informację o składzie reprezentacji Polski na te zawody przekazał wieczorem na Twitterze Damian Michałowski z redakcji TVN.

Jednym z członków tej ekipy będzie wspomniany już mistrz świata z dnia dzisiejszego, który w niedzielę otrzyma szansę na pożegnanie się z obiektem HS-102 (K-95). Jako drugi z mężczyzn wspomagać go będzie Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski uplasował się dzisiaj na szóstym miejscu, więc jutro zapewne również będzie mocnym punktem Biało-Czerwonych. U pań wytypowano Kingę Rajdę, która w dzisiejszej drużynówce kobiet zanotowała najlepszą notę wśród naszych reprezentantek. 22-latce nie udało się niestety zakwalifikować do przedwczorajszego konkursu indywidualnego. W niedzielę skakać będzie także Nicole Konderla, czyli nasza najlepsza skoczkini obecnej zimy. Jako jedyna z Polek punktowała w sezonie Pucharu Świata 2022/2023, oraz jako jedyna przeszła eliminacje do zawodów na HS-102. Punktów jednak nie było – 21-latka skończyła zmagania na 34. miejscu. 

Skład reprezentacji Polski na jutrzejszy konkurs drużyn mieszanych:

  • Kinga Rajda
  • Nicole Konderla (51. miejsce w PŚ 2022/2023)
  • Kamil Stoch (14. miejsce w PŚ 2022/2023)
  • Piotr Żyła (5. miejsce w PŚ 2022/2023)

Tekstową relację LIVE z jutrzejszej rywalizacji mikstów znajdziecie na SkokiPolska. Pełny program Mistrzostw Świata znajduje się pod tym linkiem.

 

Wiktor Marczuk,
źródło: profil Damiana Michałowskiego na Twitterze

Dodaj komentarz