You are currently viewing Sobotnie konkursy PK w Brotterode odwołane! Powodem źle przygotowana skocznia
Inselbergschanze w Brotterode (fot. skispringen.aminselberg.de)

Sobotnie konkursy PK w Brotterode odwołane! Powodem źle przygotowana skocznia

Dzisiejsze zmagania kobiet i mężczyzn w zawodach Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Brotterode zostały odwołane. Powodem tego było złe przygotowanie skoczni. Organizatorzy nie przewidują jednak problemów z przeprowadzeniem niedzielnych rywalizacji. 

 

Pomimo wielu starań działaczy i organizatorów,  nie udało się przygotować odpowiednio skoczni Inselbergschanze na dzisiejsze zawody. Na godzinę 9.00 zaplanowany był trening kobiet, który początkowo został przesunięty. O 10.00 natomiast miało odbyć się spotkanie jury, które finalnie zadecydowało o odwołaniu zmagań. – Niestety, ze względu na warunki pogodowe, nasi pomocnicy nie są w stanie przygotować skoczni w taki sposób, aby można było na niej skakać. – poinformował jeden z członków komitetu organizacyjnego. 

Na starcie zawodów w Brotterode stawiło się 48. zawodników i 30. zawodniczek – na czele z  liderami klasyfikacji generalnej, Benjaminem Østvoldem – u mężczyzn, oraz Juliane Seyfarth i Michelle Göbel, które zajmują ex aequo pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet. Na starcie zawodów mężczyzn nie zabrakło również Polaków, w tym: Kacpra Juroszka, Macieja Kota, Jana Habdasa, Tomasza Pilcha, Jakuba Wolnego i Andrzeja Stękały. 

Nie będzie również podjęta próba przeprowadzenia dzisiejszych konkursów następnego dnia. Zaplanowane na niedzielę zawody kobiet i mężczyzn mają się odbyć, zgodnie z zapowiedziami organizatorów. Jutrzejsze zmagania będziemy mogli śledzić od godziny 10.00 – konkurs panów i od godziny 13:45 – konkurs pań. 

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego mężczyzn znacznie dominują Norwegowie. Reprezentanci kraju wikingów zajmują cztery pierwsze miejsca, na czele klasyfikacji plasuje się wspomniany już wcześniej Benjamin Oestvold, który zgromadził aż 794 punkty. Tuż za nim plasuje się Sondre Ringen, który do prowadzącego traci 61 punktów. Trzecie miejsce zajmuje Joacim Oedegaard Bjoereng (652 pkt). Najwyżej z Polaków plasuje się Andrzej Stękała, który z dorobkiem 197 punktów zajmuje 21. lokatę. 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Ewa Skrzypiec
Źródło: insuedthueringen.de

 

Dodaj komentarz