You are currently viewing Potworny upadek Petera Prevca na Bloudkovej Velikance! Słoweniec doznał wstrząsu mózgu [WIDEO]
Peter Prevc (fot. Julia Piątkowska)

Potworny upadek Petera Prevca na Bloudkovej Velikance! Słoweniec doznał wstrząsu mózgu [WIDEO]

Słoweńscy kibice nie zaliczą tego dnia do udanych. Gwiazda słoweńskich skoków i zdobywca Kryształowej Kuli w sezonie 15/16 zaliczył upadek na Bloudkovej Velinkance podczas treningu. Zawodnik opuścił wybieg skoczni w toboganie i został przetransportowany do szpitala na badania. Pierwsze informacje są jednak obiecujące.

 

Wyjątkowo nieprzyjemny i bardzo groźnie wyglądający upadek zaliczył Peter Prevc podczas środowego treningu na dużej skoczni w Planicy. Utytułowanemu słoweńskiemu skoczkowi wypięło się wiązanie w narcie po wyjściu z progu i upadł z dużej wysokości na bulę Bloudkovej Velikanki. Do zawodnika od razu ruszyli medycy, którzy finalnie musieli znieść w toboganie doświadczonego skoczka. Był jednak przez cały czas przytomny i mógł rozmawiać z pojawiającymi się przy jego boku osobami. 

Po wstępnej pomocy medycznej w mobilnym szpitalu wojskowym w Planicy, zawodnik trafił został przetransportowany helikopterem do kliniki w Lublanie. Są już pierwsze wyniki badań oraz informacje dotyczące stanu zdrowia najstarszego z braci. Jak podaje RTV SLO, wszystko wskazuje na to, że doznał lekkiego wstrząsu mózgu, a także jest mocno poobijany. Żadnej poważniejszej kontuzji do tej pory lekarze nie wykryli. Peter Prevc pozostanie w szpitalu na obserwacji. 

 

 

Karol Cześnik
Źródło: RTV SLO

 

Dodaj komentarz