You are currently viewing Zamieszanie podczas Mistrzostw Świata w Planicy: Jan Habdas na liście startowej!
Jan Habdas (fot. Anna Karczewska / PZN)

Zamieszanie podczas Mistrzostw Świata w Planicy: Jan Habdas na liście startowej!

Nieoczekiwanie na liście startowej do kwalifikacji Mistrzostw Świata w Planicy na dużej skoczni znalazł się 19-letni Jan Habdas. Reprezentant Polski jednak ma w najbliższym czasie wystartować w Pucharze Kontynentalnym w Iron Mountain. Skąd zatem wzięła się obecność medalisty Mistrzostw Świata Juniorów z Whistler w zgłoszeniach?

 

Jak się okazuje, pojawienie się Jana Habdasa na liście startowej jest jedynie pomyłką ze strony organizatorów, a sam 19-latek był jedynie rozpatrywany jako zastępstwo za Dawida Kubackiego na wypadek gdyby wicelider Pucharu Świata nie był zdolny do startu z powodu urazu pleców. – Janek był zgłoszony jeszcze przed czempionatem we wstępnej wersji, więc pewnie rozpędem się na niej pojawił. Może być na liście zgłoszeń, ale na startowej nie powinno go być – informuje rzecznik PZN, Adam Widomski.

Warto dodać, że początkowo to Kacper Juroszek miał zastąpić Dawida Kubackiego podczas konkursu na normalnej skoczni w Planicy. Finalnie 32-latkowi udało się wyzdrowieć do kwalifikacji i wystartować w konkursie, w którym zajął piątą lokatę. Aktualnie obaj młodzi reprezentanci Polski są w drodze do Amerykańskiego Iron Mountain, by wziąć udział w rozgrywanym tam Pucharze Kontynentalnym w pierwszym weekendzie marca.

 

Ewa Skrzypiec,
Źródło: PZN / informacja własna

Dodaj komentarz