You are currently viewing FIS Cup Pań Oberhof: Goebel najlepsza w niedzielę, Seyfarth triumfuje w „generalce”
Michelle Göbel (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Michelle Goebel wygrała niedzielne zawody z cyklu FIS Cup w niemieckim Oberhofie. Na drugiej lokacie uplasowała się Juliane Seyfarth, a podium ex aequo uzupełniły Katarina Pirnovar oraz Anezka Indrackova. Do drugiej serii awansowały trzy Polki.

Na półmetku rywalizacji liderką była Michelle Goebel (98,5 m), która nad drugą Anezką Indrackovą (91,5 m) miała przewagę 7,9 pkt. Trzecia po pierwszej serii była Japonka Yu Saito (91 m). Na kolejnych pozycjach tuż za podium plasowały się: czwarta Josephin Laue (92,5 m), piąta Tinkara Komar (93 m) oraz szósta Taja Bodlaj (88 m). Dalsze lokaty zajmowały kolejno siódma Katarina Pirnovar (89 m), ósma Riko Iwasaki (88 m), dziewiąta Lia Boehme (87,5 m). Czołową dziesiątkę po skoku na odległość 84,5 metra zamykała doświadczona Juliane Seyfarth.

Na starcie zmagań nie pojawiły się trzy Niemki Ronja Drax, Joanna Eberle i Sina Kiechle oraz Słowenka Ajda Kosnjek.

Pełne wyniki pierwszej serii>>>

LetnieGrandPrix Klingenthal2021 Panie fotJuliaPiatkowska JulianeSeyfarth 300x200 - FIS Cup Pań Oberhof: Goebel najlepsza w niedzielę, Seyfarth triumfuje w "generalce"
Juliane Seyfarth (fot. Julia Piątkowska)

Michelle Goebel w drugiej serii tylko potwierdziła swoją wyższość nad rywalkami. Niemka w finale zmagań oddała skok na 87 metrów, który utrzymał ją na pozycji liderki i zagwarantował pierwszą wygraną w cyklu “trzecioligowych” zawodów. 14 punktów za 19-latką uplasowała się jej koleżanka z drużyny Juliane Seyfarth. Doświadczona zawodniczka dzięki 92-metrowej próbie w drugiej serii konkursowej awansowała o aż osiem “oczek” w klasyfikacji końcowej. Podium uzupełniły Słowenka Katarina Pirnovar (94 m) oraz Czeszka Anezka Indrackova (86,5 m).

Tuż za podium na miejscu piątym znalazła się Japonka Riko Iwasaki (89,5 m), a najlepszą szóstkę zamknęła Słowenka Tinkara Komar (87,5 m). Siódma była Niemka Josephin Laue (88,5 m), a ósma następna Słowenka Taja Bodlaj (88 m). Na dziewiątej lokacie zmagania ukończyła Yu Saito (82,5 m), a na dziesiątej kolejna z Niemek Lia Boehme (82 m).

Do drugiej serii awansowały trzy Polki. Najlepszą z Biało-Czerwonych była Anna Twardosz (80/82 m), która zameldowała się na siedemnastej lokacie. Dziewiętnaste miejsce zajęła Paulina Cieślar (82/75,5 m), a dwudzieste Pola Bełtowska (80/81 m). Awansu do finału nie zdołała wywalczyć Natalia Słowik. Reprezentantka Polski po skoku na odległość 75 metrów zakończyła swój udział w konkursie na trzydziestej pierwszej pozycji.

Cały konkurs został przeprowadzony z 31. belki startowej.

Pełne wyniki konkursu>>>

Wyniki serii próbnej>>>

Zawody w Oberhofie były jednocześnie ostatnim weekendem zmagań pań podczas “trzecioligowych” zawodów FIS Cup w tym sezonie. Klasyfikację generalną cyklu wygrała Juliane Seyfarth (552 pkt.). Na pozostałych stopniach podium uplasowały się Taja Bodlaj (494 pkt.) oraz Nicole Konderla (480 pkt.). Warto dodać, że Polka wystąpiła w zawodach tej rangi tylko sześć razy i jeszcze wczoraj była liderką całego cyklu.