You are currently viewing FIS Cup Pań w Oberhofie: Juliane Seyfarth triumfuje w sobotę, cztery Polki z punktami
Juliane Seyfarth (fot. Julia Piątkowska)

FIS Cup Pań w Oberhofie: Juliane Seyfarth triumfuje w sobotę, cztery Polki z punktami

Zwyciężczynią sobotniego konkursu cyklu FIS Cup na skoczni Rennsteig-Schanze (HS100/K90) w Oberhofie została Juliane Seyfarth. Drugie i trzecie miejsce zajęły Słowenki – Katarina Pirnovar i Taja Bodlaj. Wszystkie Polki wywalczyły awans do finału. 

 

Mistrzostwa Swiata Oberstdorf2021 duzaskocznia panie fotJuliaPiatkowska AnnaTwardosz LOT 300x200 - FIS Cup Pań w Oberhofie: Juliane Seyfarth triumfuje w sobotę, cztery Polki z punktami
Anna Twardosz (fot. Julia Piątkowska)

Już w pierwszej serii ocenianej konkursu reprezentantka gospodarzy, Juliane Seyfarth odleciała rywalkom skacząc 95 metrów. Niemka skokiem na odległość powyżej punktu konstrukcyjnego wypracowała sobie aż 19,2 punktu przewagi nad drugą, Katariną Pirnovar (80,5 m). Trzecia zawodniczka, Taja Bodlaj (85,5 m) traciła już ponad 20 punktów do prowadzącej Seyfarth. Czwarta po pierwszej serii była Japonka, Yu Saito (88 m), piąta Słowenka Nejka Repinc Zupancic (83,5 m), a szósta kolejna z reprezentantek Niemiec Josephin Laue (83,5 m).

W finale zmagań Juliane Seyfarth przypieczętowała zwycięstwo próbą długości 88,5 metra. Najdłuższym skokiem w drugiej rundzie popisała się Katarina Pirnovar, która wylądowała na 91 metrze i 50 centymetrze. 85 metrów pozwoliło Taji Bodlaj na wywalczenie miejsca na podium. Na czwarte miejsce awansowała Michelle Goebel (87,5 m), piątą lokatę utrzymała Nejka Repinc Zupancic (90 m), a czołową szóstkę zamknęła Tinkara Komar (88,5 m).

Wszystkie reprezentantki naszego kraju zakwalifikowały się do drugiej serii konkursu. Najwyżej sklasyfikowaną Polką była Anna Twardosz, która skokami na odległość 78 i 77 metrów wywalczyła dwudziestą lokatę. Natomiast na pozycjach kolejno dwudziestej trzeciej i dwudziestej czwartej uplasowały się odpowiednio: Paulina Cieślar (83/71,5m) i Pola Bełtowska (75,5/76m). Na dwudziestym szóstym miejscu znalazła się Natalia Słowik (75,5/79 m).

Pełne wyniki dzisiejszego konkursu znajdziecie TUTAJ>>>

Wyniki oficjalnego treningu>>>

Wyniki serii próbnej>>>

Po dzisiejszych zmaganiach w Oberhofie, niezmiennie w klasyfikacji generalnej FIS Cupu prowadzi Polka, Nicole Konderla, która z sześcioma występami w tym cyklu, nad Juliane Seyfarth ma zaledwie osiem punktów przewagi. Trzecie miejsce zajmuje Słowenka Taja Bodlaj (380 pkt).

Pełną klasyfikację generalną FIS Cup kobiet znajdziecie TUTAJ>>>

 

Ewa Skrzypiec,
informacja własna

Ten post ma jeden komentarz

  1. VIOLETTA

    SKANDAL na Fis Cup w Oberhof.Mimo zwrócenia organizatorom błędu polska flaga nie została poprawioną.Nie mówiąc o tym ,że taka sytuacja nigdy nie powinna się zdarzyć. Mam nadzieję, że ktoś poniesie za konsekwencje.

Dodaj komentarz