You are currently viewing PK Iron Mountain: Felix Hoffmann wygrywa zawody, Tomasz Pilch w czołowej dziesiątce
Tomasz Pilch (fot. Julia Piątkowska)

Felix Hoffamnn zwyciężył w pierwszym sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego mężczyzn w amerykańskim Iron Mountain. Tuż za Niemcem uplasował się jego kolega z kadry Martin Hamann, a podium uzupełnił Sondre Ringen.  Najlepszym z Biało-Czerwonych okazał się Tomasz Pilch, który zakończył rywalizację na ósmej pozycji.

Felix Hoffmann odniósł zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego, które rozgrywane są w Iron Mountain. Niemiec dzięki próbom na odległości 136 i 124,5 metrów zwyciężył nad drugim Martinem Hamanem (135 / 128 m) z przewagą 3,1 punktu. Początkowo w zawodach zwyciężył Norweg Benjamin Oestvold, jednak kilkanaście minut po zakończonych zmaganiach, podobnie jak w piątkowej rywalizacji, został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon.

Na dwóch kolejnych pozycjach znaleźli się dwaj norwescy zawodnicy – Sondre Ringen i Sindre Joergensen, którzy zajęli odpowiednio trzecią i czwartą lokatę. Na piątym miejscu zakończył zmagania Markus Mueller, a szósty był Ulrich Wohlgenannt. Siódmą pozycję zajął Norweg Fredrik Villumstad, który po pierwszej serii plasował się na trzeciej pozycji, jednak próba na odległość 122 metrów w finale spowodowała spadek o cztery „oczka” i ostatecznie miejsce pod koniec pierwszej dziesiątki.

Pod koniec czołowej dziesiątki znaleźli się dwaj reprezentanci Polski. Tomasz Pilch po skoku na odległość 130,5 m w finale awansował względem pierwszej serii o trzy pozycje i zakończył konkurs na ósmym miejscu. Z kolei Jakub Wolny odnotował spadek po słabszej próbie w drugiej rundzie (124 m) i z siódmej pozycji przesunął się na dziewiątą. Czołową dziesiątkę uzupełnił Słoweniec Rok Masle.

Z pozostałych reprezentantów Polski najwyżej uplasował się Jan Habdas, który ukończył zawody na czternastej pozycji. W trzeciej dziesiątce znaleźli się 22. był Maciej Kot, 23. Andrzej Stękała, 24. Kacper Juroszek,  a 27. Stefan Hula.

Druga seria została została przeprowadzona z 19. i 18. platformy startowej.

Pełne wyniki konkursu dostępne są TUTAJ>>>

Po pierwszej serii konkursowej prowadził reprezentant Norwegii Benjamin Oestvold, który wykorzystał sprzyjające warunki, oddając najdłuższy skok serii na odległość 139 metrów. Tuż za Norwegiem plasował się Felix Hoffmann (136 m), który tracił zaledwie 1,7 punktu do lidera. Czołową trójkę uzupełniał kolejny Norweg – Fredrik Villumstad, który lądując na odległości 134,5 metra, tracił 5,1 punktu do prowadzącego.

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Jakub Wolny, który uzyskując 128 metrów w pierwszej serii plasował się na siódmej pozycji, ze stratą niecałych dziesięciu punktów do podium, a ponad piętnastu do lidera. Na półmetku jedenasty był Tomasz Pilch (126,5 m), piętnasty Jan Habdas (131 m), dziewiętnasty Maciej Kot (125 m), dwudziesty trzeci Andrzej Stękała (119,5 m), dwudziesty piąty Kacper Juroszek (120,5 m), a dwudziesty siódmy najbardziej doświadczony z Biało-Czerwonych Stefan Hula (123 m).

Pierwsza seria konkursowa została przeprowadzona kolejno z 20., 29. i 18. belki startowej.