You are currently viewing PK Iron Mountain: Seria próbna dla Jørgensena, Polacy nie wystąpili
Sindre Ulven Joergensen (fot. Anna Karczewska/PZN)

PK Iron Mountain: Seria próbna dla Jørgensena, Polacy nie wystąpili

Dzisiejszą serię próbną przed czwartymi już zawodami Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain tego weekendu wygrał Norweg Sindre Ulven Jørgensen, osiągając 133,5 metra. Drugie miejsce zajął Luca Roth z odległością wynoszącą 130,5 metra, a podium uzupełnił Žak Mogel, notując 131 metrów. Na starcie nie pojawił się żaden z reprezentantów Polski.

 

IMG 2066 300x200 - PK Iron Mountain: Seria próbna dla Jørgensena, Polacy nie wystąpili
Sindre Ulven Joergensen (fot. Anna Karczewska/PZN)

Zwycięzca serii próbnej, czyli Sindre Ulven Jørgensen, przekroczył rozmiar amerykańskiej skoczni (HS-133 / K-119) o pół metra przy lekkim wietrze pod narty (0,24 m/s). Na drugim miejscu rundę zakończył Niemiec, Luca Roth ze skokiem na 130,5 metra. Miał on do czynienia z mocniejszymi podmuchami z przodu (0,50 m/s). Trzecia pozycja padła łupem Słoweńca, którego mieliśmy już okazję zobaczyć w tym sezonie Pucharu Świata, czyli Žaka Mogla (131 metrów przy korzystnych podmuchach o mocy średnio 0,70 m/s).

Warto nadmienić, że aż trzech zawodników znalazło się ex aequo na lokacie siódmej – są to również Słoweniec, Rok Masle, oraz dwóch Norwegów: Fredrik Villumstad i Sondre Ringen. Największy pechowiec ostatnich dni w PK, czyli dwukrotnie dyskwalifikowany w Iron Mountain lider cyklu Benjamin Østvold, ukończył serię na 11. miejscu z odległością wynoszącą 125 metrów (0,52 m/s pod narty). Jedynym reprezentantem gospodarzy jest dziś skoczek z polskimi korzeniami, Patrick Gasienica. W rundzie próbnej zanotował 88 metrów.

Na liście startowej zmagań znajduje się dosyć uboga liczba 38 zawodników. W serii próbnej z progu odbiło się ich jeszcze mniej, bowiem zabrakło wszystkich siedmiu reprezentantów Polski. Start czwartego konkursu tego weekendu w USA zaplanowano na godzinę 20:00 czasu polskiego. 

Wyniki serii próbnej>>>

 

Wiktor Marczuk,
informacja własna

Dodaj komentarz