You are currently viewing PK Zakopane: Wiatr nie pozwolił na skoki. Sobotni konkurs przeniesiony na niedzielę
Śnieżyca na Wielkiej Krokwi (fot. Anna Trybuś)

PK Zakopane: Wiatr nie pozwolił na skoki. Sobotni konkurs przeniesiony na niedzielę

Sobotni konkurs Pucharu Kontynentalnego na Wielkiej Krokwi (K-125 / HS-140) w Zakopanem został odwołany ze względu na zbyt silne podmuchy wiatru i przeniesiony na niedzielę.

 

Już od rana było wiadomo, że drugoligową rywalizację w stolicy polskich Tatr będzie ciężko przeprowadzić. O ile w poprzednich dniach w trakcie zawodów FIS Cup podmuchy to umożliwiły (mimo bardzo loteryjnych, jednoseryjnych zmagań w piątek), to dzisiaj jury zawodów postanowiło nie ryzykować zdrowiem zawodników i odwołać konkurs (wiało zdecydowanie ponad 5 m/s). Ponadto poza wiatrem, na skoczni zapanowały obfite opady śniegu, który mocno zalegał w torach najazdowych. W związku z tym zawodnicy w ogóle nie wyjechali na górę skoczni.

Jednocześnie postanowiono, że w niedzielę na Wielkiej Krokwi odbędą się dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego. Pierwszy rozpocznie się o godzinie 9:00, a poprzedzi go trening, który ruszy godzinę wcześniej. Drugi konkurs wystartuje o godzinie 11:30. Warto zaznaczyć, że prognozy na jutro są nieco bardziej optymistyczne. Nie są przewidywane żadne opady atmosferyczne, a podmuchy przez większość czasu nie powinny przekraczać 3 m/s.

 

 

Bartosz Leja,
informacja własna

 

Dodaj komentarz