You are currently viewing PŚ Pań (Raw Air) Oslo: Katharina Althaus liderką na półmetku zmagań
Katharina Althaus (fot. Julia Piątkowska)

PŚ Pań (Raw Air) Oslo: Katharina Althaus liderką na półmetku zmagań

Niemka Katharina Althaus prowadzi po pierwszej serii konkursu Pucharu Świata Pań na skoczni Holmenkollbakken (K-120 / HS-134) w Oslo. Mistrzyni świata ze skoczni normalnej w Planicy uzyskała w swojej próbie 126 metrów, co daje jej dwupunktowe prowadzenie nad Norweżką Maren Lundby (133 m). Czołową trójkę uzupełnia Japonka Yuki Ito, która lądowała na 128. metrze. 

 

Najlepszy, choć nie najdłuższy, skok w pierwszej serii należał do Kathariny Althaus. Niemka lądowała w swojej próbie na 126 metrze, co przy obniżonej dla ostatniej czwórki belce dało jej prowadzenie z notą 131,6 punktu. Tuż za nią, ze stratą zaledwie dwóch punktów, uplasowała się Maren Lundby. Norweżka uzyskała najlepszą odległość w pierwszej serii (133 m), lecz nieudane lądowanie sprawiło, że dostała od sędziów noty od 14 do 16 punktów. Czołową trójkę uzupełnia zwyciężczyni serii próbnej – Yuki Ito, która oddała skok na 128 metrów (129,3 pkt). Na czwartej lokacie sklasyfikowana jest Anna Odine Strøm, która po 129-metrowej próbie traci do podium 3,6 punktu. 

Czołową siódemkę uzupełniają Austriaczki Chiara Kreuzer (125,5 m) i Eva Pinkelnig (124,5 m), które przedziela Ema Klinec. Słowenka zajmuje przed drugą serią szóstą lokatę po tym, jak w swojej próbie uzyskała 126 metrów. Mimo tego wciąż pozostaje liderką cyklu Raw Air, choć jej przewaga znacznie się skurczyła. 

Wyniki pierwszej serii konkursowej>>>

Początek serii finałowej zaplanowany jest na godzinę 18:57. Transmisję obejrzycie w Eurosporcie 1 i na platformie Player.pl. Tekstowa relacja LIVE jest dostępna na SkokiPolska.pl >>>

 

Kinga Marchela,
informacja własna

Dodaj komentarz