You are currently viewing PŚ Pań (Raw Air) Oslo: Yuki Ito najlepsza w serii próbnej, liderka cyklu tuż za nią
Yuki Ito (fot. Julia Piątkowska)

PŚ Pań (Raw Air) Oslo: Yuki Ito najlepsza w serii próbnej, liderka cyklu tuż za nią

Yuki Ito oddała najlepszy skok w serii próbnej przed sobotnim konkursem Raw Air w Oslo. Japonka jako jedyna zanotowała ponad 130-metrową odległość, zdecydowanie dominując nad resztą rywalek. Tuż za nią uplasowały się Ema Klinec i Chiara Kreuzer.

 

Seria próbna przed pierwszym konkursem pań w cyklu Raw Air należała do Yuki Ito. Japonka przy sprzyjającym wietrze pod narty (0,36 m/s) lądowała na odległości 130,5 metra, co zagwarantowało jej notę 75,3 punktu. Na drugim miejscu, lecz ze stratą już 13,6 punktu do 28-latki, uplasowała się Ema Klinec. Obecna liderka cyklu uzyskała w swojej próbie 122 metry. Metr bliżej od Słowenki lądowała Austriaczka Chiara Kreuzer, która zakończyła serię próbną z dorobkiem 59,8 punktu. Zaledwie 0,3 puntu do niej straciła czwarta Anna Odine Stroem (119 m).

Czołową szóstkę uzupełniły Austriaczka Marita Kramer i Selina Freitag, które lądowały kolejno 121,5 i 119 metrów. Kolejne dwie lokaty należały do liderki i wiceliderki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Eva Pinkelnig uzyskała w swojej próbie 122 metry, a Katharina Althaus oddała skok na 118,5 metra.

Start w serii próbnej odpuściła Norweżka Maren Lundby. 

Początek pierwszej serii konkursowej jest zaplanowany na godzinę 18:00. Transmisję obejrzycie w Eurosporcie 1 oraz na platformie Player.pl. Tekstowa relacja LIVE jest dostępna na SkokiPolska.pl >>>

Wyniki serii próbnej>>>

 

Kinga Marchela,
informacja własna

 

 

Dodaj komentarz