Piotr Żyła dziesiąty w Vikersund. „Udało się polatać. Wysokości brakowało, ale była szybkość”

Podczas wygranych przez Halvora Egnera Graneruda sobotnich zawodów na skoczni mamuciej w Vikersund, dwóch Polaków uplasowało się w szeregach czołowej dziesiątki. Byli to ósmy Dawid Kubacki oraz dziesiąty Piotr Żyła. Mistrz świata z normalnego obiektu w Planicy po konkursie utrzymuje charakterystyczne dla niego pozytywne nastawienie. – Mogę być zadowolony z dzisiejszego dnia – twierdzi 36-latek, który w ostatnich dniach swoją formą nie zachwycał.

 

PiotrZyla TCS2023 fotJuliaPiatkowska 300x200 - Piotr Żyła dziesiąty w Vikersund. "Udało się polatać. Wysokości brakowało, ale była szybkość"
Piotr Żyła (fot. Julia Piątkowska)

Podczas dzisiejszego konkursu lotów narciarskich zaliczanego do cyklu Raw Air na skoczni w Vikersund Piotr Żyła zajął dziesiąte miejsce. Podopieczny Thomasa Thurnbichlera oddał skoki na odległość 220 oraz 219,5 metra. Po zmaganiach tradycyjnie towarzyszył mu dobry nastrój. – Udało się w miarę polatać. W tym ostatnim skoku miałem nawet jakieś czucie na rozbiegu, jest nad czym pracować, także mogę być zadowolony – stwierdził 36-latek. Zawodnik ocenił również swoje skoki pod kątem technicznym. – Niziutko, gdzieś tam trochę wysokości brakowało, ale w sumie ważne że też szybkość była, bo ostatnimi czasy miałem z tym problem. Przy pozycji dojazdowej muszę być jeszcze bardziej „kompaktowy”, jak sprężyna, i wtedy pójdzie w rytmie i tempie takim, jak powinno być. Wtedy można się bawić – przyznał Żyła.

Popularny „Wiewiór” zwierzył się dodatkowo ze swojego złego samopoczucia, jakie towarzyszyło mu w ostatnich dniach. – Potrzebuję trochę świeżego powietrza, bo na tym Raw Air nie miałem chęci za bardzo do takiego normalnego życia. Cokolwiek zrobiłem, to mi się kręciło w głowie, a teraz zaczynam się czuć normalnie, chodzę sobie na spacerki. Pogoda jest fajna, w słoneczku można posiedzieć, na ławeczce, pokemony połapać – żartobliwie oznajmił Żyła. – To pomaga dla samopoczucia, gdy wyjdzie się na świeże powietrze – podsumował mistrz świata z Planicy.

Reprezentanci Polski, w tym Piotr Żyła, będą mogli zdobyć kolejne cenne punkty do klasyfikacji Pucharu Świata oraz Raw Air już jutro. O godzinie 16:00 rozpocznie się konkurs indywidualny panów na mamucie w Vikersund, poprzedzony prologiem o 14:30. Tekstową relację LIVE z tych zmagań znajdziecie na SkokiPolska.

 

Wiktor Marczuk,
źródło: PZN

 

Dodaj komentarz