You are currently viewing Dawid Kubacki przedwcześnie kończy sezon 2022/2023. „Nie to jest teraz najważniejsze”
Dawid Kubacki (fot. Julia Piątkowska)

Dawid Kubacki przedwcześnie kończy sezon 2022/2023. „Nie to jest teraz najważniejsze”

Dawid Kubacki nie pojawił się na starcie finałowych zawodów turnieju Raw Air w norweskim Vikersund. Jak informował Polski Związek Narciarski, absencja 33-latka była spowodowana kwestiami osobistymi. Dzisiaj do sytuacji odniósł się sam skoczek. Jak się okazuje, w związku z ciężkim stanem zdrowotnym jego żony, Marty, Kubacki rezygnuje ze startów do końca sezonu 2022/2023.

 

Norweskie media już w niedzielę przekazywały, że Kubacki miał pojawić się na rozgrzewce pod skocznią Vikersundbakken, jednak szybko ją zakończył i opuścił arenę finału Raw Air. Polski Związki Narciarski poinformował wówczas w mediach społecznościowych, nasz reprezentant „z przyczyn osobistych opuszcza cykl Raw Air i nie wystartuje w dzisiejszym konkursie”. Trener Thomas Thurnbichler poprosił wówczas dziennikarzy o uszanowanie prywatności 33-latka i o to, aby nie zadawać pytań z tym związanych.

Dzisiaj Kubacki sam poinformował, co było przyczyną jego nieobecności w zawodach i tego, że tak szybko opuścił Norwegię. Okazuje się, że jego żona Marta ma poważne problemy zdrowotne, przez które znalazła się w szpitalu. „Mój nagły powrót do domu… Jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu ale nie to jest teraz najważniejsze” – napisał skoczek z Szaflar.

Tym samym polski skoczek najprawdopodobniej straci drugie miejsce w pucharowej generalce, w której zgromadził już 1592 punkty. Na trzy indywidualne konkursy przed końcem sezonu tuż za nim znajdują się Austriak Stefan Kraft (1559 pkt) i Słoweniec Anže Lanišek (1474 pkt). W życiu są jednak znacznie ważniejsze sprawy niż sport. Dlatego cała redakcja SkokiPolska.pl życzy Marcie Kubackiej szybkiego powrotu do zdrowia, a całej rodzinie Kubackich szczęśliwego rozwiązania trudnej sytuacji!

Wsparcie dla swojego podopiecznego i pełne zrozumienie sytuacji wykazał trener Thomas Thurnbichler, który w specjalnie wydanym oświadczeniu powiedział: – Na ten moment sport jest sprawą drugorzędną. Moje myśli i myśli całej drużyny są z Dawidem, jego żoną i całą rodziną. Modlimy się za nich.

Ponadto Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) zamieściła w mediach społecznościowych wyrazy wsparcia dla polskiego zawodnika. „Dawid, jesteśmy bardzo zasmuceni wiadomością dotyczącą Twojej żony Marty. Wszyscy uwielbiamy patrzeć na Twoje niesamowite starania i chęć odniesienia sukcesu, ale rodzina jest zawsze na pierwszym miejscu, bez względu na to, jakie zawody się odbywają. Jako rodzina skoków narciarskich gorąco Was wspieramy i przesyłamy najlepsze życzenia Marcie. Mamy nadzieję, że Twoja prywatność będzie uszanowana i prosimy o to wszystkich fanów. Myślami jesteśmy z Tobą i Martą. Bądźcie silni” – czytamy.

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Dawid Kubacki (@dawid.kubacki.official)

 

Bartosz Leja,
źródło: PZN / Instagram

 

Dodaj komentarz