You are currently viewing Znamy skład Polaków na PŚ w Lahti. Zmiany w kadrze Biało-Czerwonych
Kamil Stoch (fot. Julia Piątkowska)

Znamy skład Polaków na PŚ w Lahti. Zmiany w kadrze Biało-Czerwonych

Polski Związek Narciarski poinformował, że w zawodach Pucharu Świata w Lahti (25-26 marca) wystartuje sześciu Biało-Czerwonych. Wśród podopiecznych Thomasa Thurnbichlera, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zabraknie wicelidera klasyfikacji generalnej Dawida Kubackiego, który z przyczyn prywatnych zakończył obecnie trwający sezon. 

 

Reprezentacja Polski pojawi się na przedostatnim pucharowym przystanku w sezonie 2022/2023 w sześcioosobowym składzie. W związku ze stanem zdrowia swojej żony Marty, zimowe starty zakończył już aktualny wicelider klasyfikacji generalnej PŚ, Dawid Kubacki. Na starcie w Finlandii zobaczymy za to jego dwóch doświadczonych i utytułowanych kolegów, czyli Piotra Żyłę i Kamila Stocha. Warto wspomnieć, że pierwszy z nich przed rokiem wywalczył na dużej skoczni Salpausselkä (K-116 / HS-130) trzeci stopień podium. W upragnione „pudło” od początku sezonu celuje drugi z nich, który kilkukrotnie ocierał się o wyniki na miarę czołowej trójki. Czy uda się to w Lahti? Fińskie miasto usytuowane nad jeziorem Vesijärvi powinno się kojarzyć Stochowi szczęśliwie, ponieważ wygrał tam aż trzy konkursy i czterokrotnie stawał na podium.

Starty w zawodach najwyższej rangi będą też kontynuować Paweł Wąsek oraz Aleksander Zniszczoł, którzy tej zimy (poza nielicznymi przerwami) byli przez większość czasu etatowymi skoczkami z Pucharu Świata. Na starcie ponownie zabraknie jednak Jakuba Wolnego, który w tym sezonie jeszcze ani razu nie zdobył pucharowych punktów. Jego i Dawida Kubackiego zastąpią w Kraju Tysiąca Jezior Jan Habdas i Tomasz Pilch, mający za sobą całkiem solidne starty w zawodach drugoligowego Pucharu Kontynentalnego.

 

Skład reprezentacji Polski na zawody Pucharu Świata w Lahti: 

 • Piotr Żyła (6. miejsce w PŚ 2022/2023)
 • Kamil Stoch (13. miejsce w PŚ 2022/2023)
 • Paweł Wąsek (32. miejsce w PŚ 2022/2023)
 • Aleksander Zniszczoł (35. miejsce w PŚ 2022/2023)
 • Tomasz Pilch (48. miejsce w PŚ 2022/2023)
 • Jan Habdas (51. miejsce w PŚ 2022/2023)

 

 

Anna Fergisz,
źródło: PZN 

 

 

Ten post ma 5 komentarzy

 1. Atrakcyjny Sławomir

  Czasami mam wrażenie że Ci faceci w rajtuzach jadą tylko po to by szczelic sobie foto przed cameran. Pokażcie w końcu ludziom że skaczecie z ambicją dla Przyjaciół i dla zwykłych ludzi. By dodać im Więcej wiary w Siebie.

 2. Jacek

  Panowie skaczcie SUPER – dla Żony Dawida i dla Niego Samego.

 3. Tadek

  Więcej osób towarzyszących niż zawodników

 4. Barbara

  Mam nadzieję, że dacie z siebie wszystko… chociażby ze względu na Dawida, któremu tak życie się pogmatwało.Mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy i Jego żona szybko dojdzie do zdrowia i pełni sił,z całego serca tego życzę…

 5. Maria

  No i życzę aby się Im wiodło. Pozdrawiam Pana Dawida i rodzinę❤️

Dodaj komentarz