You are currently viewing Triumfatorki Pucharu Narodów bez trenera! Harald Rodlauer żegna się z reprezentacją Austrii
Kobieca reprezentacja Austrii z Pucharem Narodów (fot. Julia Piątkowska)

Triumfatorki Pucharu Narodów bez trenera! Harald Rodlauer żegna się z reprezentacją Austrii

Po tym, jak Eva Pinkelnig odebrała Kryształową Kulę, a Puchar Narodów trafił w ręce Austriaczek, związek narciarski ogłosił zaskakującą informację. Z kobiecą reprezentacją Austrii żegna się autor jej sukcesów – trener Harald Rodlauer. 56-latek objął stanowisko w 2018 roku i przepracował na nim 5 sezonów.

 

EvaPinkelnig MaritaKramer Austria Lillehammer2022 fotJuliaPiatkowska 300x200 - Triumfatorki Pucharu Narodów bez trenera! Harald Rodlauer żegna się z reprezentacją Austrii
Eva Pinkelnig i Marita Kramer (fot. Julia Piątkowska)

Drugi rok z rzędu reprezentantka Austrii odbiera Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Pań. Przed rokiem była to Marita Kramer, która triumfowała w siedmiu konkursach, a teraz ta sztuka udała się Evie Pinkelnig. Austriaczki, jako drużyna, wywalczyły także Puchar Narodów z przewagą 250 punktów nad drugimi Niemkami. Mimo tego Austriacki Związek Narciarski niedługo po dekoracji ogłosił niespodziewaną informację. Z posadą trenera żegna się autor sukcesów Austriaczek w ostatnich sezonach – Harald Rodlauer, który zrezygnował z pełnionej funkcji. 

Gratulacje dla Evy i wszystkich moich zawodniczek za to, co osiągnęły. To był kolejny niezwykły sezon! Nadszedł jednak czas, aby powiedzieć: „dziękuję za wszystko, ale to by było tyle z mojej strony”. Miałem zaszczyt doświadczyć niewiarygodnie wielkich sukcesów i wspaniałych chwil jako główny trener tych zawodniczek. To jest możliwe tylko wtedy, gdy wszyscy działają razem. Chciałem teraz ogłosić tę decyzję, aby każdy mógł dobrze przygotować się na przyszłość. Oddaję zespół kompletny i z sukcesami. Życzę mojemu następcy wszystkiego najlepszego – mówi Harald Rodlauer w komunikacie ÖSV.

Kryształowe Kule zdobyte pod jego wodzą przez Kramer i Pinkelnig to nie jedyne sukcesy, jakie 56-latek może zapisać na swoim koncie. Tegoroczny Puchar Narodów jest już trzecim za jego kadencji, jaki udało się wywalczyć Austriaczkom. Ponadto w sezonie 2019/2020 najlepszą zimę w karierze zanotowała Chiara Kreuzer, która zajęła 2. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ Pań. Do tego dochodzą medale zdobyte przez jego podopieczne podczas Mistrzostw Świata w Planicy (srebro w drużynie i srebro Pinkelnig), w Oberstdorfie (złoto w drużynie i brąz w mikście) oraz w Seefeld (srebro w drużynie i w mikście oraz brąz Danieli Iraschko-Stolz). – Niewiele osób wie, co kryje się za tym, aby odnosić przez długi czas sukcesy z drużyną, w której każdy sportowiec musi być otoczony najlepszą możliwą opieką. Harald udowadniał rok po roku, że jest to możliwe. Myślę, że większego komplementu nie można mu powiedzieć. Jesteśmy po rozmowach i przyjmuję tę decyzję do wiadomości. Teraz zaczniemy szukać następcy, aby nasze skoczkinie mogły odnosić sukcesy w przyszłości – komentuje dyrektor sportowy Mario Stecher.

Jak podaje Austriacki Związek Narciarski, przyszłość Haralda Rodlauera nie jest jeszcze znana. Niewykluczone, że 56-latek po rezygnacji odpocznie od pracy w zawodzie. Nazwisko następcy nie jest jeszcze znane i pozostaje sprawą otwartą.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ski Austria Skispringen (@ski_austria_skispringen)

 

Karol Cześnik
Źródło: ÖSV

Dodaj komentarz