You are currently viewing Žiga Jelar z problemami zdrowotnymi. Słoweniec wcześniej opuścił Lahti
Žiga Jelar (fot. Julia Piątkowska)

Žiga Jelar z problemami zdrowotnymi. Słoweniec wcześniej opuścił Lahti

Reprezentacja Słowenii pojawiła się w fińskim Lahti w sześcioosobowym składzie. Już w sobotnich treningach na starcie zabrakło jednak Žigi Jelara, którego nazwisko widniało na liście startowej. 25-latek, który był zazwyczaj mocnym punktem swojej reprezentacji, nie pojawił się także we wczorajszym konkursie drużynowym. Okazuje się, że powodem absencji Słoweńca jest dolegliwa infekcja, przez którą Jelar już powrócił do kraju.

 

Można zakładać, że Žiga Jelar byłby jednym z członków słoweńskiej ekipy podczas sobotniej drużynówki w fińskim Lahti. Wszak to właśnie on był bardzo mocnym ogniwem swojej ekipy podczas Mistrzostw Świata w Planicy, gdzie Słoweńcy zgarnęli złoto. Tym razem na dużej skoczni Salpausselkä (HS-130) po drugie miejsce sięgnęli Lovro Kos, Domen Prevc, Timi Zajc oraz Anže Lanišek. W tym czasie Jelar był już w drodze do ojczyzny.

Okazuje się, że 25-letni zawodnik od początku weekendu borykał się z problemami zdrowotnymi. W związku z nienajlepszym samopoczuciem, sztab szkoleniowy zdecydował o wizycie skoczka w szpitalu. „Niestety ból jest zbyt silny, a wydolność fizyczna zbyt niska, żeby wystąpić w przedostatnim etapie sezonu. Po porannej wizycie w szpitalu w Lahti, w związku z podejrzeniem infekcji bakteryjnej, postanowiłem wrócić do ojczyzny i wyzdrowieć. Życzę chłopakom powodzenia i dobrych miejsc w zawodach” – napisał Jelar na Instagramie. Wydaje się, że priorytetem dla drużynowego mistrza świata będzie powrót do sił przed finałowymi lotami w Planicy.

Jak informuje Słoweński Związek Narciarski, z Finlandii do kraju powrócił także trener główny tamtejszej kadry skoczków, Roebrt Hrgota. 34-latek również miał narzekać na dolegliwości zdrowotne. Warto wspomnieć, że od kilku tygodni w pucharowej stawce co jakiś czas słyszy się o infekcjach, które mają sprawiać problemy zawodnikom. W związku z tym na starcie kilkukrotnie nie pojawili się zgłoszeni do zawodów Finowie (w tym Antti Aalto), a także Estończyki Artti Aigro. Tuż po Mistrzostwach Świata w Planicy na osłabienie narzekał także choćby Piotr Żyła.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez 𝓩̌𝓲𝓰𝓪 𝓙𝓮𝓵𝓪𝓻 (@zigajelar)

Już dzisiaj w Lahti rozegrany zostanie indywidualny konkurs Pucharu Świata, którego start jest zaplanowany na godzinę 15:15. O 13:30 mają z kolei ruszyć kwalifikacje. Tekstową relację LIVE  będziecie mogli śledzić na SkokiPolska.pl >>>

 

Bartosz Leja, Justyna Śliwa
źródło: Instagram / Sloski.si

 

Dodaj komentarz