You are currently viewing Triumfatorki Pucharu Narodów z nowym szkoleniowcem. To asystent Stefana Horngachera!
Austriaczki, od lewej: Seifriedsberger, Pinkelnig, Mühlbacher, Kreuzer (fot. Julia Piątkowska)

Triumfatorki Pucharu Narodów z nowym szkoleniowcem. To asystent Stefana Horngachera!

Austriacki Związek Narciarski ogłosił nowego trenera kobiecej reprezentacji w skokach narciarskich. Posadę objął będący do tej pory jednym z asystentów Stefana Horngachera w kadrze Niemiec – Bernhard Metzler. Były austriacki skoczek pracował wcześniej także na zapleczu z niemieckimi juniorami.

 

Team Germany   WC Planica 2023 1 300x200 - Triumfatorki Pucharu Narodów z nowym szkoleniowcem. To asystent Stefana Horngachera!
Bernhard Metzler (stoi drugi od prawej) z niemieckimi skoczkami i sztabem (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Dotychczasowy asystent Stefana Horngachera został nowym szkoleniowcem kobiecej reprezentacji Austrii. Na tym stanowisku zastąpił Haralda Rodlauera, który ze skoczkiniami pracował przez 5 sezonów i odniósł z nimi wiele sukcesów. – Oddaję zespół kompletny i z sukcesami. Życzę mojemu następcy wszystkiego najlepszego – mówił Rodlauer, gdy rezygnował ze stanowiska. – 43-latek z Vorarlbergu zastąpi Haralda Rodlauera ze skutkiem natychmiastowym. Liczymy na długą i owocną współpracę! – czytamy w najnowszym wpisie ÖSV na Twitterze. Na stanowisku asystenta trenera pozostaje Thomas Diethart, który będzie w pracy wspierał następcę utytułowanego szkoleniowca.

Bernhard Metzler to były skoczek narciarski, który w Pucharze Świata pojawiał się od sezonu 1998/99 do zimy 2002/03. Wielu występów jednak nie zanotował, a regularnie w najwyższej klasie rozgrywkowej startował tylko zimą 1999/2000, kiedy to w klasyfikacji generalnej zajął 43. miejsce. W 2004 roku podczas Pucharu Kontynentalnego na skoczni do lotów w Vikersund ustanowił swój życiowy rekord wynoszący 200 metrów. W tym samym roku Austriak zakończył sportową karierę. Jako trener rozpoczął pracę w klubie z Garmisch-Partenkirchen, a następnie koordynował juniorskimi kadrami niemieckich skoczków. Przez ostatnie 4 sezony pełnił funkcję asystenta kadry narodowej – Stefana Horngachera.

Po prawie dwudziestu latach spędzonych w Niemczech wracam do Austrii. Interesuje mnie praca ze skoczkiniami i dlatego też z pełną świadomością podjąłem się wyzwania. Jestem bardzo podekscytowany. Uważam, że potencjał w tej rozwijającej się grupie jest szczególnie duży. Zespół ma odpowiednią mieszankę doświadczonych zawodniczek, które już wiele osiągnęły, oraz młodych talentów, które dopiero się rozwijają. Do tej pory drużyna pracowała z powodzeniem – mówi Bernhard Metzler w komunikacie ÖSV.

 

 

Karol Cześnik
Źródło: oesv.at

Dodaj komentarz