You are currently viewing Antti Aalto nie wystąpił w Mistrzostwach Finlandii. Powodem operacja kręgosłupa
Antti Aalto (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Antti Aalto nie wystąpił w Mistrzostwach Finlandii. Powodem operacja kręgosłupa

Antti Aalto nie pojawił się na starcie wczorajszych Mistrzostw Finlandii w Rovaniemi. Jak podaje portal yle.fi 28-latek przeszedł operację kręgosłupa, a przez najbliższe dwa miesiące czeka go rehabilitacja.

 

Wczoraj w Rovaniemi Finowie walczyli o medale krajowego czempionatu. Na starcie mistrzostw nie pojawił się jeden z czołowych skoczków z reprezentacji Suomi – Antti Aalto. Jak podał portal yle.fi powodem absencji 28-latka była… operacja kręgosłupa, którą zawodnik przeszedł zaledwie tydzień temu.

PucharSwiata Ruka2022 1konkurs fotJuliaPiatkowska AnttiAalto 300x200 - Antti Aalto nie wystąpił w Mistrzostwach Finlandii. Powodem operacja kręgosłupa
Antti Aalto (fot. Julia Piątkowska)

Antti Aalto uszkodził plecy podczas jednego z treningów. W górnej części kręgosłupa, blisko szyi, doszło do małego złamania. Lekarze stwierdzili najprawdopodobniej, że niezbędna jest operacja, aby problemy zdrowotne nie nawróciły z nasiloną siłą w nadchodzących miesiącach. Teraz 28-latka z Kitee czeka około dwa miesiące rehabilitacji, aby dojść do pełni sił. Na razie Aalto jest w stanie chodzić, ale oczywiście nie może skakać, ani wykonywać żadnych ćwiczeń siłowych. Jak podają fińscy dziennikarze operacja ma nie zakłócić przygotowań zawodnika do sezonu zimowego 2023/2024.

To już nie pierwsze problemy zdrowotne Anttiego Aalto. W ostatnich kilku sezonach 28-latek zmagał się z mniejszymi i większymi urazami. Fin skręcił kostkę, czy przechodził… operację nosa. Aalto nie omijały także infekcje grypowe, które zmuszały go do wycofywania się z zawodów Pucharu Świata m.in. w Kulm czy Lillehammer. – Te wszystkie sytuacje jednocześnie dużo mnie nauczyły. Takie cięższe chwile sprawiają, że człowiek staje się trochę mądrzejszy i jednocześnie bardziej doświadczony życiowomówił 28-latek w rozmowie z naszym portalem w listopadzie ubiegłego roku.

Sezon 2022/2023 fiński skoczek zakończył na 38. pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Ubiegłej zimy dwukrotnie wskakiwał do czołowej dwudziestki zmagań elity podczas zawodów w Tititsee-Neustadt i Sapporo. Na mistrzostwach świata w Planicy zajął kolejno 24. na skoczni normalnej i 31. miejsce na skoczni dużej. Do udanych może zaliczyć występ ze swoją drużyną na słoweńskim czempionacie w konkursie mikstów, gdzie Finowie zajęli historyczne, 6. miejsce.

 

Weronika Brodowska,
źródło: yle.fi / informacja własna

 

 

 

Dodaj komentarz