You are currently viewing Szymon Zapotoczny kończy karierę skoczka narciarskiego. „Czas wejść na inną drogę życia”
Szymon Zapotoczny (fot. Ewa Skrzypiec)

Szymon Zapotoczny kończy karierę skoczka narciarskiego. „Czas wejść na inną drogę życia”

Niespełna 20-letni Szymon Zapotoczny poinformował we wtorek za pomocą mediów społecznościowych, że jego przygoda ze skokami dobiegła końca. – Coś się kończy, a coś zaczyna… – napisał na swoim Instagramie. 

 

Kilkanaście dni przed swoimi dwudziestymi urodzinami, we wtorek 18 kwietnia, Szymon Zapotoczny ogłosił, że sezon 2022/2023 był jego ostatnim w roli skoczka narciarskiego. Zawodnik z Zębu postanowił, że kończy swoją karierę, o czym poinformował za pomocą mediów społecznościowych. Coś się kończy, a coś zaczyna… Koniec kariery, przygody w skokach. Dziękuję każdemu z osobna za kibicowanie i wspieranie mnie na tej drodze. Piękne wspomnienia zostaną ze mną na zawsze, ale czas wejść na inną drogę życia – napisał na Instagramie członek Klubu Sportowego Eve-nement Zakopane, założonego przez Kamila Stocha i jego żonę Ewę.

Zapotoczny Habdas Niznik LOTOS fotEwaSkrzypiec 300x200 - Szymon Zapotoczny kończy karierę skoczka narciarskiego. „Czas wejść na inną drogę życia”
Polscy juniorzy, od lewej: Szymon Zapotoczny, Jan Habdas, Adam Niżnik (fot. Ewa Skrzypiec)

Dwa poprzednie sezony „wychowanek Stochów” spędził w młodzieżowej kadrze narodowej, pracując z trenerem Danielem Kwiatkowskim. W tym czasie zadebiutował m.in. w Pucharze Kontynentalnym i mistrzostwach świata juniorów. Młodzieżowy czempionat w Zakopanem zakończył jednak na pierwszej serii. W zimowych drugoligowych zmaganiach wystartował czterokrotnie – dwa razy w Innsbrucku i Oberstdorfie. Na Schattenbergschanze w styczniu 2022 roku udało mu się znaleźć w serii finałowej, którą zakończył na trzydziestej lokacie. Dzięki temu zdobył jeden punkt, który wystarczył do wywalczenia prawa startu w Pucharze Świata (szczegóły TUTAJ). Pozostałe 3 konkursy kończył na półmetku rywalizacji. Nigdy jednak nie mieliśmy okazji zobaczyć młodego zawodnika w pierwszoligowych zmaganiach. 

Miniona zima w wykonaniu 19-latka toczyła się głównie w FIS Cupie. Zapotoczny pięciokrotnie zameldował się w finałowej trzydziestce konkursu, gromadząc na swoim koncie łącznie 54 punkty. Te przełożyły się na 61. miejsce w klasyfikacji generalnej. Lepsza forma kolegów sprawiła, że zawodnik z Zębu nie znalazł się w drużynie na tegoroczne mistrzostwa świata juniorów. Swoją szansę otrzymał jednak w Lake Placid, gdzie znalazł się na liście startowej styczniowej uniwersjady. Rywalizację na amerykańskiej skoczni zakończył na dziesiątej lokacie. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez 𝓢𝔃𝔂𝓶𝓸𝓷 𝓩𝓪𝓹𝓸𝓽𝓸𝓬𝔃𝓷𝔂 (@reefit_696)

 

Kinga Marchela,
źródło: Instagram / informacja własna

Dodaj komentarz