You are currently viewing Zoran Zupančič pozostaje na stanowisku trenera kadry narodowej Słowenii
Zoran Zupančič (klęczy po lewej) ze sztabem i słoweńskimi skoczkiniami (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Zoran Zupančič pozostaje na stanowisku trenera kadry narodowej Słowenii

Poznaliśmy decyzję rady Słoweńskiego Związku Narciarskiego odnośnie przyszłości szkoleniowca kadry narodowej kobiet. Zoran Zupančič pozostanie na dotychczasowym stanowisku. Jako trener pierwszej drużyny pracuje od blisko pięciu lat.

 

ZoranZupancic UrsaBogataj fotJuliaPiatkowska 300x200 - Zoran Zupančič pozostaje na stanowisku trenera kadry narodowej Słowenii
Zoran Zupančič i Urša Bogataj (fot. Julia Piątkowska)

Zoran Zupančič w kolejnym sezonie będzie w dalszym ciągu trenerem kobiecej kadry narodowej Słowenii. 47-latek pracuje na tym stanowisku od 2018 roku, kiedy to zastąpił Stane Baloha, obecnego szkoleniowca kobiecego zaplecza. – Usiedliśmy, przeprowadziliśmy otwartą dyskusję i rozwiązaliśmy sprawy, które mogły być kontrowersyjne dla jednej i drugiej strony. Jedną z najważniejszych rzeczy jest dobra komunikacja, która być może nie była ostatnio optymalna, a kolejnym tematem, który jest wyraźnie zapisany w planie pracy, jest to, że będzie znacznie więcej równoległych działań do wykonania, które wzmocnią zgranie i chemię w zespole – tłumaczy na łamach Siol.net Gorazd Pogorelčnik – szef skoków i kombinacji norweskiej w SZS. Ostateczne zatwierdzenie Zupančiča na następny sezon nastąpi podczas zebrań w dniach 17-18 maja.

Aktualny szkoleniowiec wraz ze Słowenkami sięgnął do tej pory po 3 medale olimpijskie – złoto Uršy Bogataj, brąz Niki Križnar oraz złoto w mikście, a także po medale Mistrzostw Świata w Planicy (brąz w mikście) i Oberstdorfie (złoto Emy Klinec, brąz Križnar, srebro w drużynie). Pod jego wodzą Nika Križnar sięgnęła też po pierwszą i jak na razie jedyną w karierze Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Pań w sezonie 2020/21. Tej samej zimy Słowenki zajęły 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej, jednak już w kolejnym roku trener wraz ze swoimi podopiecznymi sięgnął po Puchar Narodów. Miniony sezon jednak równie udany nie był. Drużyna wypadła poza podium klasyfikacji narodów, a na przestrzeni całej zimy na najwyższym stopniu reprezentantka Słowenii stanęła zaledwie raz. Tą zawodniczką była Ema Klinec, która na tle osłabionej drużyny prezentowała się najlepiej. 24-latka została 3. zawodniczką klasyfikacji generalnej PŚ Pań, a także triumfatorką turnieju Raw Air i nową rekordzistką świata w długości lotu (226 m).

 

Karol Cześnik
Źródło: Siol.net

Dodaj komentarz