You are currently viewing Sander Vossan Eriksen zakończył karierę. „Teraz skupię się na innych rzeczach”
Sander Vossan Eriksen (fot. Julia Piątkowska)

Sander Vossan Eriksen zakończył karierę. „Teraz skupię się na innych rzeczach”

Dziś poprzez swój profil na Instagramie 22-letni reprezentant Norwegii, Sander Vossan Eriksen, poinformował o zakończeniu swojej kariery skoczka narciarskiego. Może pochwalić się m.in. srebrnym medalem Mistrzostw Świata Juniorów z 2020 roku, czy też występem na Mistrzostwach Świata w Lotach w Planicy podczas sezonu 2020/2021.

 

Sander Vossan Eriksen znany jest głównie ze swoich występów zimą 2020/2021, kiedy to podczas pierwszej połowy sezonu dosyć regularnie pojawiał się w zawodach Pucharu Świata. Ostatnie miesiące były jednak dla Norwega bardzo „chude – w ramach Pucharu Kontynentalnego 2022/2023 wystartował tylko dwukrotnie: na ojczystych skoczniach w Vikersund. Dzisiaj na Instagramie Norweg ogłosił, że kończy swoją karierę zawodniczą.

„Patrząc wstecz na ostatnie 16 lat mojego życia, mogę powiedzieć, że jestem bardzo dumny z tego, co osiągnąłem. Czuję jednak, że teraz jest odpowiedni moment na rozpoczęcie nowego rozdziału w moim życiu” – informuje Eriksen w swoim ostatnim wpisie. „Dziękuję wszystkim ludziom, których spotkałem. Dziękuję wszystkim fanom, sponsorom, przyjaciołom, rodzinie za wszystkie dobre doświadczenia. Będę za to wdzięczny już na zawsze. Czas, by odłożyć narty na bok i zająć się innymi rzeczami” – kontynuuje.

22-latek nie wyklucza, że pozostanie w środowisku skoków narciarskich. „Mam nadzieję, że jeszcze spotkam się z Wami wszystkimi. Chciałbym zostać w tym środowisku jeszcze na długi czas, tylko po prostu w innej formie. Przyszłość pokaże” – pisze Norweg.

Sander Vossan Eriksen swoje największe sukcesy w karierze święcił kilka lat temu. W 2019 roku podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Lahti zdobył srebrny medal w drużynie. Rok później na tej samej imprezie w Oberwiesenthal wywalczył kolejne dwa krążki tego samego kruszcu: tym razem w konkurencji indywidualnej oraz mikstów. Ma za sobą kilka występów w ramach Pucharu Świata 2020/2021, podczas tamtej zimy pojechał nawet na Mistrzostwa Świata w Lotach w Planicy. To właśnie wtedy ustanowił swój rekord życiowy, który wynosi 218 metrów. Eriksen zasłynął także ze startu podczas Pucharu Kontynentalnego w Willingen w lutym 2021 roku, przed którym… niefortunnie wbił sobie nóż w udo.  

 

Wiktor Marczuk,
źródło: instagram.com/sander.eriksen

 

 

Dodaj komentarz