You are currently viewing Lillehammer pozostanie w kalendarzu Pucharu Świata? Więcej lotów pań w Vikersund
Skocznie w Lillehammer (fot. Julia Piątkowska)

Lillehammer pozostanie w kalendarzu Pucharu Świata? Więcej lotów pań w Vikersund

Napływają pierwsze wieści z obrad Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) w Dubrowniku. Mimo nieobecności we wstępnym kalendarzu, Lillehammer ma otrzymać możliwość organizacji weekendu Pucharu Świata, lecz poza turniejem Raw Air. W nowym sezonie na panie będą czekać dwa konkursy lotów w Vikersund.

 

Lillehammer pozostanie w kalendarzu Pucharu Świata – tak informuje norweski dziennikarz stacji Viaplay, Petter Tenstad. Pomimo poważnych zastrzeżeń Międzynarodowej Federacji Narciarskiej do sposobu organizacji konkursów w sezonie 2022/23, najlepsi skoczkowie świata mają również kolejnej zimy zawitać na Lysgårdsbakken. Rywalizacja na arenie Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1994 miałaby się jednak odbyć poza turniejem Raw Air, którego to jednym z gospodarzy Lillehammer do tej pory było. Mowa o pierwszym weekendzie grudnia (2-3.12), kiedy to w tym samym miejscu rozegrane zostaną także konkursy Pucharu Świata Pań oraz zmagania kombinatorów norweskich. Tym samym wypełniona zostanie luka w kalendarzu panów między weekendami w Ruce i Klingenthal.

Petter Tenstad poinformował także o decyzji FIS w kwestii lotów kobiet w kolejnym sezonie. Tym razem Vikersund zorganizuje dwie rywalizacje tego typu, a na dodatek będą one miały status konkursów PŚ Pań. To oznacza, że osiągnięte wyniki będą wliczały się do klasyfikacji generalnej rozgrywek. Minionej zimy jedyna, inauguracyjna rywalizacja pań w lotach była uznawana jedynie w zestawieniu Raw Air. Wtedy to Ema Klinec przypieczętowała swój pierwszy triumf w organizowanym w Norwegii turnieju, a także ustanowiła nowy rekord świata (226 m). Nie dojdzie do skutku natomiast poszerzenie rywalizacji w lotach o kolejną skocznię. Choć wcześniej pojawiły się pogłoski, że panie otrzymają szansę także na skoczni im. Heiniego Klopfera w Oberstdorfie, to FIS miał w Dubrowniku nie przyjąć propozycji niemieckich organizatorów.

 

 

Karol Cześnik
Źródło: Twitter.com/PetterTenstad

Dodaj komentarz