You are currently viewing Nowy trener polskiego zaplecza! Zostanie nim znany czeski szkoleniowiec
David Jiroutek (fot. Julia Piątkowska)

Nowy trener polskiego zaplecza! Zostanie nim znany czeski szkoleniowiec

David Jiroutek ma zostać następcą Macieja Maciusiaka na stanowisku trenera polskiej kadry B w skokach narciarskich. Czeski szkoleniowiec minionej zimy prowadził reprezentację Włoch, a pod jego skrzydłami zauważalny progres zanotował Giovanni Bresadola.

 

Po niezbyt udanym sezonie dla polskiego zaplecza, zmiany zapoczątkowane rok temu obejmą także i drużynę występującą najczęściej w rozgrywkach Pucharu Kontynentalnego. Ze stanowiskiem trenera kadry B żegna się Maciej Maciusiak, który od lat związany był ze skoczkami spod biało-czerwonej flagi. Jak podaje TVP Sport, jego miejsce ma zająć uznana w świecie trenerskim postać. Mowa o Davidzie Jiroutku, dotychczasowym szkoleniowcu kadry Włoch. Pod jego skrzydłami minionej zimy wyróżniał się Giovanni Bresadola, który niejednokrotnie plasował się w drugiej i trzeciej dziesiątce konkursów Pucharu Świata. Najlepszy wynik uzyskał przed Turniejem Czterech Skoczni, podczas zmagań w Engelbergu, gdzie w drugim konkursie zajął 8. miejsce. Finalnie zajął 33. lokatę w klasyfikacji generalnej sezonu 2022/23. Poza Bresadolą przebłyski notował także Alex Insam.

David Jiroutek wcześniej pracował także z kadrą Francji oraz z czeskimi skoczkami. Szkoleniowcem kadry Włoch był przez zaledwie jedną zimę. Teraz przed Czechem stanie niełatwe zadanie, jakim będzie wykonanie progresu sportowego przez polskie zaplecze, konkurencyjność w Pucharze Kontynentalnym, a także przygotowanie objętych zawodników do skutecznego wejścia do konkursów najwyższej rangi. W minionym sezonie najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem „drugiej ligi” został Tomasz Pilch na 16. miejscu. Piątka – Jan Habdas, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Maciej Kot zdominowała trzecią dziesiątkę klasyfikacji generalnej. Kolejni Biało-Czerwoni uplasowali się w czwartej i szóstej dziesiątce. Nowy trener ma zostać oficjalnie potwierdzony wraz ze składami poszczególnych polskich kadr 15 maja.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez David Jiroutek (@dave_jiroutek)

 

Karol Cześnik
Źródło: sport.tvp.pl

Dodaj komentarz