You are currently viewing Michelle Göbel, czyli zwyciężczyni Pucharu Kontynentalnego kończy ze skokami
Michelle Göbel (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Michelle Göbel, czyli zwyciężczyni Pucharu Kontynentalnego kończy ze skokami

Na zakończenie kariery zdecydowała się kolejna zawodniczka. 19-letnia Michelle Göbel za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych poinformowała kibiców o swojej decyzji. – Z uśmiechem wspominam ostatnie 11 lat – napisała na Instagramie.

 

Michelle Göbel ma za sobą najlepszy w karierze sezon. 19-letnia skoczkini wygrała klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego Pań, pięciokrotnie wskakując na podium zawodów tego cyklu. Niemka dorzuciła do tego dwa brązowe medale mistrzostw świata juniorów wywalczone w Whistler, a także 23 „oczka” wywalczone w Pucharze Świata. Tym bardziej zaskakująca może być decyzja młodziutkiej zawodniczki, która niespełna tydzień temu postanowiła zakończyć swoją sportową karierę.

2022fcIMG 7960 300x200 - Michelle Göbel, czyli zwyciężczyni Pucharu Kontynentalnego kończy ze skokami
Michelle Göbel (fot. Ewa Skrzypiec)

O odwieszeniu nart na kołek Göbel poinformowała kibiców za pośrednictwem swojego konta na Instagramie. – Czas na coś nowego. Po długim namyśle postanowiłam zakończyć swoją karierę sportową. Jestem wdzięczna za wszystko, czego udało mi się nauczyć i zobaczyć w przeciągu ostatnich 11 lat. Spotkałam i doświadczyłam wspaniałych rzeczy z wieloma wspaniałymi ludźmi. Cieszę się, że byłam częścią #skijumpingfamily i z uśmiechem wspominam te ostatnie 11 lat. Dziękuję również wszystkim, którzy wspierali mnie w tej drodze. Przede wszystkim trenerom, sponsorom, fizjoterapeutom, lekarzom, rodzinie i przyjaciołom – napisała 19-latka na portalu społecznościowym.

Poza wyżej wspomnianymi osiągnięciami, młodziutka Niemka w przeszłości zdobywała także punkty Letniego Grand Prix. Z mistrzostw świata juniorów w 2020 i 2022 roku przywiozła dwa brązowe medale z rywalizacji drużynowych. W sezonie 2022/2023 znakomicie spisywała się nie tylko w Pucharze Kontynentalnym, ale również i w zmaganiach FIS Cup, gdzie w „generalce” wywalczyła czwartą pozycję. W marcu tego roku sięgnęła po swoje premierowe i jedyne zwycięstwo w zmaganiach trzecioligowego cyklu w Oberhofie. Michelle Göbel w 2022 roku startowała również w zawodach na zimowym olimpijskim festiwalu młodzieży Europy, gdzie indywidualnie zajęła piątą lokatę. 19-latka była jedną z najbardziej utalentowanych skoczkiń młodego pokolenia w Niemczech. 

Jako jeden z głównych powodów zakończenia swojej kariery, Göbel wymienia brak wystarczającej motywacji. 19-latka w rozmowie z rodzimymi mediami zdradziła także, że już od początku zeszłego sezonu letniego rozważała odwieszenie swoich nart na kołek. – Moje serce nadal bije dla tego sportu, ale nie chcę stawiać wszystkiego na jedną kartę – przyznaje była już zawodniczka. – Jest mi bardzo smutno, że Michelle rezygnuje tak wcześnie, ale trzeba to zaakceptować – dodaje jeden z trenerów Jörg Pietschmann.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Michelle Göbel (@michelle._goebel)

 

Weronika Brodowska,
źródło: Instagram / wlz-online.de

Dodaj komentarz