You are currently viewing Planica zorganizuje mistrzostwa świata w 2031 roku? „W przyszłym roku zaproponuję złożenie kandydatury”
Słoweński mikst, od lewej: Zajc, Klinec, Križnar, Lanišek (fot. Julia Piątkowska)

Planica zorganizuje mistrzostwa świata w 2031 roku? „W przyszłym roku zaproponuję złożenie kandydatury”

Słoweński Związek Narciarski (SZS) obchodził we wtorek 9 maja 100-lecie istnienia. Podczas gali prezes Enzo Smrekar poinformował, że zamierza w przyszłym roku zaproponować Komitetowi Wykonawczemu Słoweńskiego Związku Narciarskiego złożenie kandydatury do organizacji Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym 2031.

 

Mistrzostwa Świata w Planicy już w 2031 roku? To możliwe! Podczas gali z okazji 100-lecia działalności Słoweńskiego Związku Narciarskiego prezes Enzo Smrekar przekazał wieść o swoich planach powtórnego zorganizowania czempionatu pod górą Visoka Ponca. – Chcę tego wieczora poinformować, że w przyszłym roku zaproponuję Komitetowi Wykonawczemu Słoweńskiego Związku Narciarskiego rozpoczęcie procedur i złożenie kandydatury na kolejne Mistrzostwa Świata w Planicy z docelowym rokiem 2031 – wygłosił podczas swojego przemówienia. Smak złotych medali zdobytych podczas czempionatu na własnej ziemi wyraźnie wzmógł apetyt, aby w niedługim czasie pojawiła się możliwość ponownego zasmakowania takich sukcesów przed krajową publiką. – Cóż może być piękniejszego niż mistrzostwo świata Timiego Zajca i drużynowe złoto naszych skoczków na domowych mistrzostwach świata w Planicy. Podziękowania i pochwały należą się wszystkim, także tym, którzy w tym roku zajęli czwarte lub dwudzieste dziewiąte miejsce – można było usłyszeć z ust Smekara.

Podczas gali wręczono także sportowcom statuetki za wybitne osiągnięcia sportowe w sezonie 2022/2023. Podobnie jak podczas ubiegłorocznego Wieczoru Mistrzów, najliczniej wyróżnieni zostali skoczkowie narciarscy. Nagrodę otrzymał mistrz świata Timi Zajc, a także Anže Lanišek, Žiga Jelar, Domen Prevc i Maksim Bartolj. W gronie pań wyróżniono rekordzistkę świata z Vikersund – Emę Klinec oraz Nikę Križnar, Nikę Prevc i Uršę Bogataj. Statuetki otrzymały także drużyny skoczków, w tym złota czwórka z Planicy w składzie Lanišek, Zajc, Jelar i Lovro Kos. – Sportom zimowym towarzyszyło wiele sukcesów, które umocniły i wzmocniły słoweńską tożsamość. Jesteście kluczowymi ambasadorami Słowenii na świecie – zwróciła się prezydent kraju Nataša Pirc Musar do zgromadzonych na gali sportowców.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Nataša Pirc Musar, PhD (@natasa.pirc.musar)

 

Karol Cześnik
Źródło: Sloski.si / RTV SLO

Dodaj komentarz