You are currently viewing Tegoroczne Letnie Grand Prix w Hinterzarten odwołane! Organizatorzy wyjawili powody
Kompleks skoczni w Hinterzarten (fot. Maria Grzywa)

Tegoroczne Letnie Grand Prix w Hinterzarten odwołane! Organizatorzy wyjawili powody

W 2023 roku przebudowana skocznia Adlerschanze (K-100/HS-111) miała po czteroletnim rozbracie wrócić do kalendarza Letniego Grand Prix. Tak się jednak nie stanie, o czym dziś na swojej stronie internetowej poinformowali organizatorzy. Swoją decyzję tłumaczą ryzykiem finansowym, jakim jest ich zdaniem przeprowadzenie zawodów.

 

Dwa miesiące przed planowanym startem Letniego Grand Prix 2023 komitet organizacyjny odpowiedzialny za zawody w Hinterzarten poinformował, że konkursy w ramach tego cyklu się tam nie odbędą. Miały one zostać przeprowadzone w dniach 28-29 lipca. Tym samym coroczna rywalizacja na igelicie otwarta zostanie zmaganiami w Courchevel 1 sierpnia. Warto zaznaczyć, że po raz ostatni LGP zawitało na Adlerschanze w 2019 roku, jeszcze przed przebudową skoczni. 

– To nie była łatwa decyzja. Podjęliśmy ją, konsultując się z Niemieckim Związkiem Narciarskim – informuje Tanja Metzler, prezes lokalnego klubu narciarskiego. W dalszej części oświadczenia przedstawia powody odwołania konkursów. – Chcieliśmy przywrócić tradycję, jaką były coroczne letnie skoki w Hinterzarten, ale rosnące koszty oraz nieuniknione ryzyko finansowe zmusiły nas do odwołania zaplanowanych zawodów – tłumaczy Metzler. 

Skocznia normalna Adlerschanze była w sezonie 2022/2023 areną letnich Mistrzostw Niemiec oraz zimowych konkursów Pucharu Świata kobiet. Po długo trwającej przebudowie ma ona punkt K usytuowany na 100 metrze, a HS na 111 metrze. Kalendarz Letniego Grand Prix 2023 mężczyzn zobaczycie TUTAJ , a kobiet TUTAJ (wyłączając Hinterzarten). Organizatorzy pozostałych zmagań mają czas na zatwierdzenie swoich zawodów do końca maja. 

 

Wiktor Marczuk,
źródło: sommerskispringen-hinterzarten.de

Dodaj komentarz