You are currently viewing Zmiany w kalendarzu Letniego Grand Prix. Courchevel zajmie weekend zwolniony przez Hinterzarten
Skocznie w Courchevel (fot. Julia Piątkowska)

Zmiany w kalendarzu Letniego Grand Prix. Courchevel zajmie weekend zwolniony przez Hinterzarten

Odwołanie rywalizacji w Hinterzarten dało możliwość dokonania korekt w kalendarzu Letniego Grand Prix. Weekend zwolniony przez niemieckich organizatorów zajmie Courchevel, które pierwotnie swoje konkursy miało zorganizować w środku tygodnia.

 

Niedługo po potwierdzeniu kalendarzy na rozgrywki letnie i zimowe komitet organizacyjny w Hinterzarten ogłosił rezygnację z organizacji konkursów zaplanowanych na 28-29 lipca. Skoki na Rothausschanze (K-100/HS-111) miały zainaugurować cykl tegorocznego Letniego Grand Prix. Kolejne rywalizacje zaplanowane były na 1-2 sierpnia (Courchevel) i 5-6 sierpnia (Szczyrk). Rezygnacja niemieckich organizatorów sprawiła, że w terminarzu zwolnił się ostatni weekend lipca. Ten fakt postanowili wykorzystać Francuzi, u których zawody przewidziane były na dni wtorek-środa. Jak poinformowała Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS), rywalizacje na Tremplin du Praz odbędą się w dniach 29-30 lipca.

Na francuskiej ziemi rozegrane zostaną łącznie 4 konkursy – dwukrotnie na starcie staną panie, a także panowie. W ubiegłym roku kibice mogli podziwiać zaledwie dwie rywalizacje. Triumfowali wtedy Urša Bogataj i Manuel Fettner. Już wiadomo, że w tegorocznej edycji zabraknie reprezentantki Słowenii, bowiem dochodzi do zdrowia po kontuzji kolana, a także oczekuje przyjścia na świat pierwszego dziecka. Rok temu z dobrej strony pokazał się Maciej Kot, który zajął 10. miejsce, a także Jarosław Krzak plasujący się zaledwie dwie pozycje niżej od bardziej doświadczonego kolegi. Punkty zdobył również dwudziesty trzeci Adam Niżnik.

 

Karol Cześnik
Źródło: FIS

Dodaj komentarz