You are currently viewing Ryoyu Kobayashi podpisał kontrakt z byłym trenerem Finów. Kolejni zawodnicy przejdą pod skrzydła Väätäinena?
Ryoyu Kobayashi (fot. Julia Piątkowska)

Ryoyu Kobayashi podpisał kontrakt z byłym trenerem Finów. Kolejni zawodnicy przejdą pod skrzydła Väätäinena?

Janne Väätäinen będzie ponownie pracował z Ryoyu Kobayashim. Fiński szkoleniowiec powrócił do Japonii i podpisał umowę z drużyną założoną przez mistrza olimpijskiego (Team Roy). Jak podają japońskie media, kolejni zawodnicy mogą nawiązać współpracę ze współautorem pierwszych sukcesów 26-latka.

 

Team Japan   WC Titisee Neustadt 2022 edited 300x200 - Ryoyu Kobayashi podpisał kontrakt z byłym trenerem Finów. Kolejni zawodnicy przejdą pod skrzydła Väätäinena?
Japończycy: Naoki Nakamura, Ryoyu Kobayashi, Yuki Ito, Sara Takanashi (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Niedawne doniesienia o możliwym powrocie Ryoyu Kobayashiego do współpracy z Janne Väätäinenem powoli znajdują swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Według informacji podanych przez portal Sanspo.com, były trener reprezentacji Finlandii podpisał kontrakt z zespołem utworzonym przez mistrza olimpijskiego z Pekinu (Team Roy). To właśnie pod okiem trenera Väätäinena 26-latek po raz pierwszy triumfował w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a także zwyciężył we wszystkich czterech konkursach Turnieju Czterech Skoczni, powtarzając osiągnięcie Svena Hannwalda i Kamila Stocha. Wtedy to Fin był jeszcze trenerem Teamu Tsuchiya, do którego należał również utytułowany japoński skoczek. Przez ostatnie 3 sezony prowadził reprezentację swojego macierzystego kraju, jednak ze względów rodzinnych zdecydował się na powrót do Japonii. Odłączenie się Kobayashiego od dotychczasowego zespołu stało się świetną okazją dla 48-latka do wznowienia współpracy z czołowym przedstawicielem dyscypliny.

Decyzję o utworzeniu własnego zespołu Ryoyu Kobayashi tłumaczył po sezonie japońskim mediom w taki sposób: – Zdecydowałem się zrobić krok do przodu. Od teraz chcę rozpocząć nową karierę, nie tylko jako sportowiec. Po zakończeniu kariery sportowej może to być moje drugie zajęcie, ale skoro dopiero co zdobyłem złoty medal, to pomyślałem, że mogę jeszcze coś zdziałać. Chcę być bardziej sobą, zaszaleć, a nie zastanawiać się, jaki powinien być sportowiec. Chciałbym powalczyć o drugi złoty medal na następnych igrzyskach i być sobą jeszcze bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej. Chcę zrobić coś, żeby zainteresować ludzi skokami narciarskimi.

Jak informuje Sanspo.com, możliwa jest współpraca kolejnych znanych nazwisk z fińskim szkoleniowcem. Wymienia się przede wszystkim zaprzyjaźnionego z mistrzem olimpijskim Naokiego Nakamurę (Flying Laboratory) oraz Sarę Takanashi (Team Kuraray), która na swoim koncie posiada rekordową liczbę zwycięstw (63) w Pucharze Świata Pań.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez kobayashi Ryoyu (Roy) (@ryo_koba)

 

Karol Cześnik
Źródło: Sanspo.com

Dodaj komentarz