You are currently viewing Bolesny upadek Graneruda podczas treningu. Norweg nie wystartuje w Igrzyskach Europejskich [WIDEO]
Halvor Egner Granerud (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Bolesny upadek Graneruda podczas treningu. Norweg nie wystartuje w Igrzyskach Europejskich [WIDEO]

Halvor Egner Granerud rezygnuje ze startu w Zakopanem w ramach Igrzysk Europejskich. Powodem tego jest bolesny upadek, jaki przydarzył się Norwegowi podczas treningu w Lillehammer. Zdobywca Kryształowej Kuli jest obecnie posiniaczony i nie może uczestniczyć w zajęciach.

 

Groźny upadek podczas wtorkowego treningu na Lysgårdsbakken odcisnął swoje piętno na zdrowiu i samopoczuciu triumfatora Pucharu Świata. Halvor Egner Granerud zdecydował o rezygnacji z udziału w Igrzyskach Europejskich, w ramach których zaplanowana jest rywalizacja w skokach narciarskich w Zakopanem. – Jest posiniaczony i nie może normalnie trenować, dlatego sam zrezygnował z udziału – mówi dyrektor sportowy Clas Brede Bråthen dla NRK.no.

Granerud we wtorek na skoczni w Lillehmmaer testował sprzęt dostosowany do najnowszych wymogów regulaminowych. – Pamiętam, że zniknęła mi prawa narta, ale nie pamiętam już samego zsuwania się po zeskoku – opowiadał po zdarzeniu na łamach NRK.no. Odniósł się także do zmian w regulaminie sprzętowym oraz wpływu na styl skakania: – Musimy mieć większą prędkość, lecieć wyżej i mocniej lądować. Nie jestem z tego zbytnio zadowolony. Muszę solidnie popracować nad techniką przez całe lato. Trzeba nieco od nowa nauczyć się skakać. Skoki, które były najlepsze na świecie w minionym sezonie, nie będą najlepsze w nadchodzącym.

Szkoleniowiec Norwegów, Alexander Stöckl, zdaje się potwierdzać problemy swojego podopiecznego z dostosowaniem się do nowego sprzętu. – Dla Halvora połączenie mniejszego kombinezonu, mniejszej powierzchni nośnej i mniejszych wkładek w butach może sprawiać nieco problemów. Prawdopodobnie za bardzo poszedł do przodu, a tam nie było żadnego podparcia – wyjaśnia.

Jak podają norweskie media, podczas zawodów w Polsce pojawić się mają Johann André Forfang, Daniel-André Tande, Marius Lindvik i Bendik Jakobsen Heggli. Kobiecą część reprezentacji stanowić mają Anna Odine Strøm, Thea Minyan Bjørseth, Eirin Kvandal i Kjersti Græsli. Panie rozpoczną swoje zmagania 27 czerwca, a dzień później na skoczni pojawią się panowie.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Hopplandslaget (@hopplandslaget)

 

Karol Cześnik
Źródło: nrk.no

Dodaj komentarz